Magyar gól a Real Madrid ellen - így dőlt el a kupadöntő

Büntetőpárbajig jutott a két csapat, fiatal magyar csatár is volt a főszereplők között a drámai meccsen.
Dudás Gábor 2017. augusztus 31., csütörtök 8:38
Büntetőpárbajig jutott a két csapat, fiatal magyar csatár is volt a főszereplők között a drámai meccsen.
Szerző: Dudás Gábor 2017. augusztus 31., csütörtök 8:38

Négy győzelem (Club Ford, Universidade do Chile, Coritiba e Palmeiras) és egy döntetlen (Athletic Bilbao) jutott el a madridi ifjúsági, 12 csapatos klubvilágbajnokság döntőjéig a Benfica, amely a címvédő Real Madrid elleni fináléban is Csoboth Kevinnel a soraiban állt fel.

A nagy iramú találkozón kevés igazán nagy gólhelyzet alakult ki, kiegyenlített volt a küzdelem és a látottak alapján nem volt meglepő, hogy a büntetőkig jutottak a csapatok. Az 1-1-s rendes játékidő (Manuel Ortega az 59., illetve Luís Lopes a 79. percben volt eredményes) után a Real örülhetett végül, miután 6-5-re győzött a különpárbajban, negyedszer elhódítva a trófeát.

Csoboth végig a pályán volt a döntőben, a Ferencvárostól, "pontosabban" a Kozármislenytől tavaly Lisszabonba igazolt (az ügy részletei itt!) utánpótlás-válogatott támadó értékesítette a büntetőjét is, de végül szomorkodnia kellett.

Átigazolások
ETO
Nemet mondtak a katalánoknak
A La Ligában szereplő Girona már ajánlatot is tett az ETO 20 éves ukrán-magyar csatáráért, Oleksandr Pyshchurért, de a győriek első körben nemet mondtak a megkeresésre. (Nemzeti Sport)
Légiósok
Szalai Attila
Miközben ügynöke szerint nem hagyja el a Kasimpasát, a török sajtó szerint Szalai Attila országon belüli klubváltása még elképzelhető lehet - ez a csapat viheti.
ZTE
17 éves tehetség a kiszemelt
A ZTE a 17 éves Vörös Barna megszerzését fontolgatja: a középpályás 9 mérkőzésen lépett pályára a Mezőkövesdben, és ő lett az első 2008-as születésű játékos, aki gólt szerzett az NB II-ben. (Nemzeti Sport)
Tovább az összes átigazoláshoz