La Liga: Benzema és Vinícius repítették a Realt, Dani Alves gólpassza is kevés volt a sikerhez - eredmények, videók

A Karim Benzema, Vinícius Junior duó góljai segítették győzelemhez a Real Madridot, amely 4-1-re legyőzte a Valenciát. A Granada a 89. percben szerzett góllal 1-1-es döntetlent játszott a mérkőzés utolsó 10 percében emberhátrányban futballozó Barcelona ellen a spanyol bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján.
Csakfoci Admin 2022. január 8., szombat 22:51
Szerző: Csakfoci Admin 2022. január 8., szombat 22:51

La Liga, 20. forduló

Real Madrid-Valencia 4-1 (Benzema 43. - büntetőből, 88., Vinícius Jr. 52., 61., ill. Guedes 76.)

Granda-Barcelona 1-1 (Puertas 89., ill. de Jong 57.) - kiállítva: Gavi 79. (Barcelona)

A katalán csapat már a 10. percben gólt szerzett, azt azonban videobírós ellenőrzés után a játékvezető les miatt érvénytelenítette. Ezután egészen az 57. percig kellett várniuk a Barca drukkereinek arra, hogy kedvenceik megszerezzék a vezetést.

A Granada a folytatásban nem igazán tudta feltörni a vendégek védelmét, a 80. percben viszont Gavi megkapta a második sárga lapját, így a játékvezető kiállította, a létszámfölénybe kerülő hazaiak pedig az utolsó percben egyenlíteni tudtak, így egy pontot otthon tartottak.

Real Sociedad-Celta Vigo 1-0 (Oyarzabal 13.)

A Real Sociedad 1-0-ra legyőzte a vendég Celta Vigót a spanyol bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján. A negyedik helyen álló San Sebastián-i együttes hat nyeretlenül megvívott bajnoki meccs után diadalmaskodott ismét, míg a vigóiak három veretlenül lejátszott La Liga-találkozó után kaptak ki újra. (MTI)

Levante-Mallorca 2-0 (Soldado 47., Morales 97.)

A sereghajtó Levante először nyert a mostani idényben a spanyol bajnokság 20. fordulójának szombati nyitómérkőzésén, melyen hazai pályán 2-0-ra verte a Mallorcát. A feszült hangulatú találkozón a vendégek tizenegyest hibáztak, majd egyenlítő góljukat videobírós ellenőrzés után érvénytelenítette a játékvezető. A kétgólos Levante-siker a 97. percben szerzett hazai találattal alakult ki. (MTI)

Bundesliga: Őrült második félidő, a Dortmund 18 perc alatt megfordította a Frankfurt elleni meccset - videó
A Bundesliga 18. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Frankfurt vendégeként szereplő Dortmund 3-2-re nyert. A hazaiak a 71. percig vezettek Borre duplájával, ám második félidőben a vendégek 18 perc leforgása alatt, három gólt szerezve megfordították a találkozó eredményét.
Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.