La Liga: Suárez volt a hős, az Atlético Madrid nyerte a spanyol bajnokságot - eredmények, videók

Az Atlético Madrid 2-1-re legyőzte a Valladolidot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó, 38. fordulójában, sikerével pedig megnyerte a La Liga 2020–2021-es idényét.
Csakfoci Admin 2021. május 22., szombat 20:05
Szerző: Csakfoci Admin 2021. május 22., szombat 20:05

La Liga, 38. forduló

Valladolid-Atlético Madrid 1-2 (Plano 18., ill. Correa 57., Suárez 67.)

Vendégszöglet után az élvonalbeli tagságának megőrzéséért küzdő Valladolid a 18. percben villámgyors kontrából szerzett vezetést a záró kört éllovasként kétpontos előnyből váró Atlético ellen, eközben a fővárosban a Real is hátrányba került, a szünetre így mindkét bajnokaspiráns hátrányban vonulhatott.

A fordulás után az Atlético egalizált, miközben a Real Madrid percekkel korábban les miatt meg nem adott találatig jutott hazai pályán. Sőt, 25 perccel a lefújás előtt Luis Suárez élt a ziccerével, ezzel a vezetést is megszerezte az Atléticónak. A Real Madrid hajrábeli egyenlítése és fordítása így már nem jelentett változást a bajnoki címért folytatott harcban:

az Atlético történetének 11. elsőségét gyűjtötte be, és hét esztendő után ünnepelhet ismét.

$1

Real Madrid-Villarreal 2-1 (Benzema 87. Modric 92., ill. Pino 20.)

Eibar-Barcelona 0-1 (Griezmann 81.)

A Barcelona az Eibarban begyűjtött három ponttal biztossá tette harmadik helyét.

Elche-Athletic Bilbao 2-0 (Boye 28., Guti 73.)

Ami a kiesőket illeti, a sereghajtó Eibar sorsa már az előző fordulóban megpecsételődött, rajta kívül a Valladolid, valamint a Valenciával döntetlent játszo Huesca búcsúzik a La Ligától. Az Elche az Athletic Bilbao legyőzésével meghosszabbította élvonalbeli tagságát. (MTI)

Celta Vigo-Betis 2-3 (Aspas 32. - 11-esből, Mendez 49., ill. Iglesias 53. - 11-esből, Fekir 69., Ruiz 73.) - kiállítva: Tello 76. (Betis)

Osasuna-Real Sociedad 0-1 (Perez Juan 86. - öngól)

Huesca-Valencia 0-0

Bundesliga: Lewandowski rekorddöntéssel, Haaland a 41. góljával zárta a szezont - eredmények, videók
A német bajnokság 34., utolsó fordulójában eldőlt, hogy másodikként a Werder Bremen esik ki a Bundesligából, a bajnok Bayern München csatára, Robert Lewandowski pedig megdöntötte a legendás Gerd Müller gólcsúcsát.