Topligák: Ronaldo-duplával és 10 emberrel Juve-pontmentés; Koeman kiütéssel kezdett a Barca-kispadon - videók

Ez történt vasárnap este a La Ligában és a Serie A-ban. Eredmények, gólszerzők, videók.
Dudás Gábor 2020. szeptember 27., vasárnap 23:08
Szerző: Dudás Gábor 2020. szeptember 27., vasárnap 23:08

A Serie A 2. fordulójának vasárnapi rangadóján az AS Roma 2-2-es döntetlent játszott hazai pályán a 62. perctől kezdve emberhátrányban játszó Juventusszal. A torinóiak mindkét gólját Cristiano Ronaldo szerezte.

Serie A, 2. forduló:

AS Roma – Juventus 2-2 (Veretout 31., 46. – az elsőt 11-esből, ill. C. Ronaldo 44., 69. – az elsőt 11-esből) - piros lap: Rabiot (Juve, 62.)

Napoli – Genoa 6-0 (Lozano 10., 65., Zielinski 46., Mertens 57., Elmas 69., Politano 72.)

Crotone – AC Milan 0–2 (Kessié 47. – 11-esből, B. Diaz 50.)

Spezia – Sassuolo 1-4 (Galabinov 30., ill. Djuricic 12., Berardi 64. – 11-esből, Defrel 66., Caputo 76.)

Hellas Verona – Udinese 1-0 (Favilli 57.)

A La Ligában a Barcelona a Villarreal ellen mutatkozott be az idényben, és már az első félidőben kialakult a 4-0-s végeredmény. A 17 éves Ansu Fati duplázott, de büntetőből betalált a nyáron kis híján távozó Lionel Messi is.

La Liga, 3. forduló:

Barcelona - Villarreal 4-0 (Fati 15., 19., Messi 35. – 11-esből, Pau Torres 45. – öngól)

Atlético Madrid – Granada 6-1 (D. Costa 9., Correa 47., Joao Félix 65., Llorente 73., L. Suárez 85., 93., ill. J. Molina 87.)

Cadiz – Sevilla 1-3 (Salvi 48., ill L. de Jong 65., Munir 90., Rakitic 96.)

Osasuna – Levante 1-3 (R. Torres 38., ill. Melero 41., Roger 77., J. Morales 81.)

Eibar – Athletic Bilbao 1-2 (K. Garcia 48., ill. U. Lopez 40., 87.)

Valladolid – Celta Vigo 1-1 (S. Guardiola 66. – 11-esből, ill. Iago Aspas 44.)

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.