La Liga: Négygólos meccsen gyűrte le a Real Madrid idegenben a Barcelonát - videók

Az első félidőben Benzema remek kiugratása után Valverde szerzett vezetést a Real Madridnak, amely nem örülhetett sokáig, hiszen Ansu Fatai két perc múlva egyenlített. A második játékrészben Sergio Ramost rántották le a 16-oson belül, a tizenegyest pedig a sértett értékesítette. A hajrában mindkét oldalon adódtak lehetőségek, amiből Luka Modric egyet kihasznált és eldöntötte a három pont sorsát.
Nyikes Zoltán 2020. október 24., szombat 17:54
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. október 24., szombat 17:54

Az elhúzódó nyári európai kupaszereplés miatt riválisainál két meccsel kevesebbet játszó házigazda - a Bajnokok Ligája új csoportszakaszának nyitókörében a Ferencvárost otthon 5-1-re verő - katalán elitalakulat a kilencedik helyről vágott neki az El Clásicónak, míg a La Ligában egy meccsel "mínuszban" levő fővárosi együttes a harmadik pozíciót foglalta el, mielőtt a Camp Nouban pályára lépett.

A csúcstalálkozón Zinédine Zidane csapata remekül kezdett, és már az 5. percben vezetett Frederico Valverde révén. Ám alig három perccel később a 18. születésnapját október utolsó napján ünneplő Ansu Fati egyenlített. Lehetőségek ez után is bőséggel adódtak mindkét oldalon, de a szünetig már nem esett újabb gól. A második félidőt Ronald Koeman együttese kezdte jobban, ám a 63. percben Sergio Ramos az általa kiharcolt tizenegyesből újfent a vendégeket juttatta vezetéshez.

A védő tétmeccsen századik gólját szerezte a Real színeiben. Jóllehet a hazai nyomás egyre erősödött, az újabb, immár meccsdöntő találatot is a hajrában többször veszélyeztető fővárosiak érték el: a 90. percben a csereként beállt Luka Modric a Barca-védelem megingását kihasználva beállította a 3-1-es végeredményt.

Az egymás elleni bajnoki mérkőzéseket tekintve a Real Madrid 74. győzelmét aratta, a Barcelona megrekedt 72 sikernél, míg 35 találkozón döntetlen született. (MTI)

Spanyol bajnokság, 7. forduló

Barcelona–Real Madrid 1-3 (Ansu Fati 8., ill. Valverde 5., Ramos 63. - 11-esből, Modric 90.)