Ahogy arról beszámoltunk, az Athletic Bilbao hosszabbítás után 3-2-re legyőzte az FC Barcelonát a spanyol labdarúgó Szuperkupa vasárnapi döntőjében. Ráadásul a katalánok a hajrában elveszítették csapatkapitányukat és élő legendájukat, Lionel Messit is.
Az argentin egy párharc során odaütött Asier Villalibrének, a játékvezető pedig a VAR jelzésére megnézte az esetet, majd felmutatta a piros lapot a támadónak, aki így már csak az öltözőből értesülhetett csapata 3-2-es vereségéről.
A hatszoros aranylabdás Lionel Messinek ez volt a 753. mérkőzése a Barcelona első csapatában, de először(!) fordult vele elő, hogy kiállítsák - az argentin válogatottban viszont már kapott piros lapot, az elsőt rögtön az első válogatott meccsén, Budapesten.
Átigazolások

Újpest
Román csapat szemelte ki a védőt
Román sajtóhírek szerint az FCSB szemet vetett André Duartéra, akivel kapcsolatban korábban már visszautasított az Újpest egy rekordközeli ajánlatot és szerződést is hosszabbított vele.

Légiósok
Szalai Attila
A Hoffenheimtől a török Kasimpasában kölcsönben szereplő Szalai Attila menedzsere a Blikknek elmondta, a magyar válogatott hátvéd már a télen, de legkésőbb a nyáron végleg távozik a német csapattól.

Légiósok / Ferencváros
Lisztes Krisztián
Egy frankfurti lap szerint Lisztes Krisztián németországi jövője is tét lehet a Ferencvárosnál eltöltött kölcsönidőszaka alatt.