Radikálisan változtatná meg az európai focit az UEFA döntése

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fontolóra veszi, hogy a klubok között fennálló anyagi különbségek csökkentésének érdekében korlátozza, a csapatok mennyit költhetnek a játékosok fizetéseire.
Privacsek András 2017. július 1., szombat 11:06
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fontolóra veszi, hogy a klubok között fennálló anyagi különbségek csökkentésének érdekében korlátozza, a csapatok mennyit költhetnek a játékosok fizetéseire.
Szerző: Privacsek András 2017. július 1., szombat 11:06

- A leggazdagabb klubok csak egyre gazdagodnak, a különbség pedig közöttük és a többiek között folyamatosan nő - nyilatkozta a Mladina című hetilapnak a szervezet szlovén elnöke, Aleksander Ceferin, aki hozzátette, szerinte a jövőben komolyan meg kell fontolniuk, hogy szabályozzák, a csapatok mennyit költhetnek a játékosok fizetéseire.

Az UEFA első embere arról is beszélt, hogy az nem vezet sehova, hogy Európa gazdaságilag legerősebb együttesei olyan játékosokat is megvásárolnak, akikre nincs szükségük, és akik utána alig lépnek pályára.

- Ha bevezetnénk a fizetési sapkát, az racionálisabb működésre késztetné a klubokat - fejtette ki Ceferin.

A szervezetet szeptember óta irányító sportvezető arról nem beszélt, a fizetési sapka bevezetésére mikor kerülhet sor. (MTI)

Átigazolások
Kisvárda
Sietős az edzőkérdés
"(...) legkésőbb a tavaszra szeretném megtalálni az utódomat, hiszen a téli átigazolási időszakban sportigazgatóként rengeteg munkám lesz" - mondta Révész Attila az NSO-nak.
DVSC
Külföldi klubok radarján a magyar középpályás
Sajtóhírek szerint Szűcs Tamás iránt több klub is érdeklődik, az egyik az MLS-ben szereplő New England Revolution lehet.
DVSC
Egyre közelebb a tulajdonosváltás?
A haon.hu közzétett egy fotót, amin nagyon úgy tűnik, hogy a Stockport ügyvezető igazgatója, Simon Wilson látható a debreceni stadionban.
Tovább az összes átigazoláshoz