Óriási váltás jöhet a fociban: Európai szuperliga indulhat 2022-től - sajtóhír

Brit lapértesülések szerint mintegy 6 milliárd dollárból valósulhat meg az úgynevezett "Európai Premier League", ami miatt például öt angol klub távozhat az "igazi" Premier League-ből...
Dudás Gábor 2020. október 20., kedd 21:59
Brit lapértesülések szerint mintegy 6 milliárd dollárból valósulhat meg az úgynevezett "Európai Premier League", ami miatt például öt angol klub távozhat az "igazi" Premier League-ből...
Szerző: Dudás Gábor 2020. október 20., kedd 21:59
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A Sky értesülése szerint például a Liverpool és a Manchester United is kész többek között "kiszállni" a Premier League-ből, hogy az új, akár már 2022-től elinduló európai szuperliga tagja lehessen.

A brit csatorna információi arról szólnak, hogy több mint tucatnyi angol, francia, német, olasz és spanyol klub tárgyal már az összeurópai és az amerikai major sportokhoz hasonlóan zárt rendszerű bajnokság létrehozásáról.

A projektre 6 milliárd dollárt szánnának a szervezők - köztük a FIFA-val -, akik a jelentős televíziós bevételekkel is számolnak a résztvevő klubok busás, szokszáz millió dolláros nevezési díja mellett. A "European Premier League" a tervek szerint 18 csapatos lenne és a megszokott futballidényben, azaz ősztől tavaszig zajlana. A hasonló szuperliga megszületését évek óta sikerrel akadályozó UEFA egyelőre nem kommentálta a hírt.

Átigazolások
Ex-Fradi
Gartenmann Olaszországban?
Sajtóhírek szerint Stefan Gartenmann közel áll ahhoz, hogy az olasz másodosztályú Sampdoria játékosa legyen.
BVSC
Szélső érkezett
Az NB II-ben szereplő BVSC szerződtette a ZTE-től távozó 21 éves szélsőt, Papp Csongort.
Tovább az összes átigazoláshoz