Fotó: twitter.com/realmadrid

Topligák: Megint Benzema volt a Real Madrid hőse, a Serie A-ban kétgólos hátrányból fordítottak - eredmények, videók

A Real Madrid francia támadója, Karim Benzema két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a Celta Vigo elleni győzelemből. Olaszországban a Bologna kétgólos hátrányból fordított a második félidőben.
Nyikes Zoltán 2021. március 20., szombat 18:22
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. március 20., szombat 18:22

A házigazda Athletic Bilbao 1-1-es döntetlent játszott az Eibarral a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati játéknapján. A 18., kiesést jelentő pozíciót elfoglaló vendégek nyeretlenségi sorozata már 11 találkozó óta tart a La Ligában.

A címvédő Real Madrid 3-1-re nyert a Celta Vigo vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati játéknapján. A Bajnokok Ligájában negyeddöntős fővárosiak sikeréhez a francia Karim Benzema két góllal és egy gólpasszal járult hozzá.

A sorozatban nyolc veretlen bajnoki mérkőzésnél járó királyi gárda három pontra megközelítette az éllovas városi rivális Atléticót, amelynek azonban egy meccsel kevesebbje van.

La Liga, 28. forduló:

Athletic Bilbao-Eibar 1-1 (Berchiche 9., ill. Kike 17.)
Celta Vigo-Real Madrid 1-3 (Mina 40., ill. Benzema 20., 30., Asensio 93.)

Asensio 1-3

A Bologna egy óra játék után még kétgólos hátrányban volt, mégis 3-2-es győzelmet aratott a sereghajtó Crotone vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati játéknapján.

A Spezia otthon 2-1-re legyőzte a Cagliarit az olasz labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati játéknapján. A házigazdák a 80. percben már kétgólos előnyben voltak, de a vendégek a 83. percben szépítettek, és a 94.-ben is betaláltak ellenfelük kapujába, a játékvezető azonban videós elemzést követően nem adta meg a gólt, amely egyenlítést jelentett volna a Cagliarinak. A Speziának ezzel megszakadt az öt mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata a Serie A-ban, melynek során mindössze két pontot szerzett.

Serie A, 28. forduló:

Crotone-Bologna 2-3 (Messias 32., Simy 40. - 11-esből, ill. Soumaoro 62., Schouten 70., Skov Olsen 84.)
Spezia-Cagliari 2-1
(Piccoli 49., Maggiore 80., ill. Pereiro 83.)