Serie A: Milan-blama a csodakapus potyájával, egyik magyar sem örülhetett - videók, eredmények

Nagy Ádám (Bologna) az 54., Balogh Norbert a 67., Sallai Roland (mindkettő Palermo) pedig a 80. percben lépett pályára.
Dudás Gábor 2017. április 2., vasárnap 15:00
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 2., vasárnap 15:00

A Bologna a Paulo Sousa vezette Fiorentina otttonában kapott ki szoros meccsen, a padról beszállt Babacar szerezte a győztest gólt fejjel, öt perccel a pályára lépését követően.

A Palermo a félidőben még előnyben volt a Cagliari ellen, de a szárdok a második játékrészben a maguk javára fordították a találkozót, végül kétgólos sikernek örülhettek. A szicíliaiaknak az sem jött jól, hogy egyik, a szintén a kiesés ellen küzdő riválisuk, a Crotone győzni tudott a Chievo otthonában.

A Milan eközben nem bírt a Serie A sereghajtójával, a Pescara még vezetett is az Európától egyre távolodó lombardok ellen. A Milan mindössze 18 éves kapusa, Gianni Donnarumma alaposan benne volt a hazaiak góljában, Paletta hazaadását nézte el csúnyán.

SERIE A, 30. FORDULÓ

Pescara – AC Milan 1-1 (Paletta 12. – öngól, ill. Pasalic 41.)

Palermo – Cagliari 1-3 (G. Gonzalez 26., ill. Ionita 49., 89., Borriello 58.)

Fiorentina – Bologna 1-0 (Babacar 51.)

Torino – Udinese 2-2 (Moretti 70., Belotti 83., ill. Jankto 49., Perica 69.)

Genoa – Atalanta 0-5 (Conti 25., A. Gomez 32., 63., 83. – az elsőt 11-esből, Caldara 77.)

Chievo – Crotone 1-2 (Pellissier 57., ill. Ferrari 52., Falcinelli 82.)

20.45: Napoli – Juventus