Fotó: twitter.com/Bundesliga_EN

Topligák: Sallai indította meg a góllavinát, a City simán visszaugrott az élre - videó, eredmények

Sallai Rolandék és a Manchester City is nagyon fontos három pontot szerzett a Bundesligában, illetve a Premier League-ben.
Budai László 2022. április 30., szombat 20:36
Szerző: Budai László 2022. április 30., szombat 20:36

Bundesliga, 32. forduló

A Bajnokok Ligája-helyekért harcoló Freiburg Sallai Rolanddal a kezdőjében látogatott a Hoffenheimhez, és egy remek támadás végén a magyar csatár egy kiváló lövéssel már a 23. percben vezetést szerzett csapatának.

A vendégek sokáig nem örülhettek, mert Kramaric 9 percre rá egyenlített.

A második félidőben pedig még inkább folytatódott az adok-kapok. A hazaiak a 49. percben megfordították a meccset, ám a Freiburg szinte azonnal egyenlített, majd két újabb góllal 4-2-re is elhúzott.

A Hoffenheimnek a szépítés még sikerült, de az egyenlítés már nem, így a Freiburg - Sallai góljának is köszönhetően - nagyon fontos három pontot szerzett (3-4). Sallait a 71. percben, 3-2-es Freiburg-vezetésnél cseréltek le. Győzelmével a magyar játékos csapata feljött a BL-t érő negyedik helyre, egy ponttal előzi meg az ötödik Lipcsét, amely majd hétfőn játszik a Mönchenglabdach otthonában.

Hoffenheim-Freiburg 3-4 (Kramaric 32., Stiller 49., Rudy 84., ill. Sallai 23., Gunter 50., Holer 70., Jeong Woo-Jeong 73.)

Premier League, 34. forduló

Azok után, hogy a Liverpool nyert, a Manchester Citynek is kötelező volt győznie, hogy visszaálljon az angol bajnokság élére. Rodri 13. percben szerzett góljával hamar meg is szerezte a vezetést Pep Guardiola együttese a Leeds elleni bajnokin. A második játékrészben Aké, Jesus és Fernandinho is betalált, így a City simán, 4-0-ra nyert.

Leeds-Manchester City 0-4 (Rodri 13., Aké 54., Jesus 78., Fernandinho 93.)