Fotó: twitter.com/RCCelta

Topligák: Háromgólos előnyt adott le a Barcelona, Sallaiék veretlenségét a Bayern vette el - eredmények, videók

Hiába vezetett az első játékrészt követően 3-0-ra a Barcelona a Celta Vigo otthonában, a katalánok csak egy ponttal térhetnek haza. Németországban a Bayern München nyerte a veretlenek rangadóját.
Nyikes Zoltán 2021. november 6., szombat 18:24
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. november 6., szombat 18:24

A Barcelona háromgólos vezetés után 3-3-as döntetlent játszott a Celta Vigo otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának szombati játéknapján. A katalánok a szünetben már három góllal vezettek, a hazaiak azonban a második játékrész közepére minimalizálták a különbséget és izgalmassá tették az összecsapást, s végül a 96. percben a duplázó Iago Aspas révén egyenlítettek.

A Barca kispadján még a megbízott vezetőedző, Sergi Barjuán ült. A klub hétfőn mutatja be hivatalosan Xavit, az új vezetőedzőt - a Barcelona korábbi játékos legendáját -, aki először a válogatott szünet után, november 20-án az Espanyol elleni városi rangadón irányítja az együttest.

La Liga, 13. forduló:

Celta Vigo-FC Barcelona 3-3 (Aspas 52., 96., Nolito 74., ill. Fati 5., Busquets 16., Depay 34.)
Espanyol-Granada 2-0 (Pedrosa 30., De Tomas 42.)

Így ikszelt a Barca

A német labdarúgó-bajnokságban Novothny Soma megszerezte pályafutása első élvonalbeli gólját, és csapata, az újonc VfL Bochum 2-0-ra legyőzte a vendég Hoffenheimet a 11. forduló szombati játéknapján. A magyar támadó a 64. percben csereként lépett pályára, majd két perccel később talált a kapuba. A hazaiak a 97. percben egy újabb góllal tették biztossá a sikerüket.

A Sallai Rolandot térdsérülés miatt nélkülöző Freiburg 2-1-re kikapott a címvédő és éllovas Bayern München otthonában. A harmadik helyen álló vendégeknek ez volt a szezonbeli első kudarcuk, így már nincs veretlen csapat a Bundesliga mezőnyében. A Freiburg győzelemmel pontszámban utolérte volna a bajor együttest.

Bundesliga, 11. forduló:

Bayern München-SC Freiburg 2-1 (Goretzka 30., Lewandowski 75., ill. Haberer 92.)
VfL Wolfsburg-FC Augsburg 1-0 (Nmecha 14.)
VfB Stuttgart-Arminia Bielefeld 0-1 (Okugawa 19.)
VfL Bochum-TSG 1899 Hoffenheim 2-0 (Novothny 67., Pantovic 97.)
RB Leipzig-Borussia Dortmund 18.30

vasárnap:
Hertha BSC-Bayer Leverkusen 15.30
1. FC Köln-Union Berlin 17.30
Greuther Fürth-Eintracht Frankfurt 19.30
pénteken játszották:
FSV Mainz 05-Borussia Mönchengladbach 1-1 (0-1)

A Burnley nagy meglepetésre 1-1-es döntetlent játszott az éllovas Chelsea vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján. A Bajnokok Ligájában címvédő londoniak, akiknek Lőw Zsolt a másodedzője, négy győzelem után vesztettek pontot.

A Norwich City 2-1-re nyert a Brentford otthonában, szezonbeli első sikerével pedig elmozdult a sereghajtó pozíciójából, ugyanis megelőzte a mezőnyben így már egyedüliként nyeretlen Newcastle Unitedet. Az újonc viszont remek rajtját követően immár sorozatban negyedik vereségét szenvedte el.