Hertha-bravúr: Az utolsó percben mentettek pontot Dárdaiék – videó

Sokáig úgy tűnt, Jadon Sancho duplájával megvan a Dortmundnak a három pont a Dárdai Pál irányította Hertha ellen, ám az utolsó percekben Kalou egyenlített, és pontot mentettek a berliniek a német élvonalbeli bajnokság 9. fordulójának meccsén.
Csakfoci Admin 2018. október 27., szombat 17:31
Szerző: Csakfoci Admin 2018. október 27., szombat 17:31

Borussia Dortmund–Hertha 2–2 (J. Sancho 27., 61., ill. Kalou 41., 91. – a második büntetőből)

A találkozó előtt humorosan nyilatkozó Dárdai Pál irányította Hertha már a 27. percben hátrányba került, amikor a félpályánál hibáztak a vendégek: Götze hatalmas sprintet levágva passzolt önzetlenül Sancho-hoz, aki az üres kapuba továbbította a labdát (1-0). A 41. percben Mittelstadt kiváló meglátása után Kalou-hoz ívelt, aki nem hibázott, és Bürki mellett elpasszolta a labdát (1-1).

A fordulás után Dárdai két cserét is végrehajtott, Skjelbred és Selke is beállt. A cserékre gólokkal reagált a Dortmund: Hakimi szemfüles passza után Sancho volt újra eredményes (2-1). Amikor már minden eldőlni látszódott, Zagadou rántotta le Selkét, a játékvezető a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Kalou állt, és értékesítette a megítélt 11-est, amivel kialakult a 2-2-es végeredmény.