Bundesliga: Gálázott a Bayern, öngól okozta Dárdaiék vesztét, Gulácsiék ikszeltek

A Bundesliga 25. fordulójában a Bayern München kiütéses 6-0-s győzelmet aratott a Wolfsburg ellen. A Dárdai Pál által irányított Hertha előbb Vedad Ibisevic góljával egyenlített a Sallai Rolandot sérülés miatt nélkülőző Freiburg ellen, majd a 80. percben egy szögletet követően ismét a bosnyák támadó volt főszerepben, ám ezúttal a saját kapujába fejelte a labdát, amivel kialakult a 2-1-es végeredmény. Az RB Leipzig két magyar válogatottjával, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a pályán gól nélküli döntetlent játszott az Augsburg ellen.
Csakfoci Admin 2019. március 9., szombat 17:50
Szerző: Csakfoci Admin 2019. március 9., szombat 17:50

A Dárdai Pál irányította Hertha a Freiburg otthonában lépett pályára. A találkozón a hazaiak szerezték meg a vezetést a 27. percben miután Nils Petersen fejjel vette be a berliniek kapuját (1-0). A második félidő 77. percében Vedad Ibisevic egyenlített (1-1), majd három perccel később a bosnyák csatár egy szögletet követően a saját kapujába is betalált (2-1).

Az RB Leipzig a két magyar válogatottjával, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőben gól nélküli döntetlent ért el az Augsburg ellen hazai pályán.

Végeredmények

Bundesliga, 25. forduló

SC Freiburg - Hertha BSC  2-1 (Petersen 27., Ibisevic 80. - öngól, ill. Ibisevic 77.)
RB Leipzig - FC Augsburg 0-0
Bayern München - VfL Wolfsburg (Gnabry 34., Lewandowski 37. és 85., Rodríguez 52., T. Müller 76., Kimmich 82.)
Borussia Dortmund - VfB Stuttgart 3-1 (Reus 62. - büntetőből, Alcácer 84., Pulisic 92., ill. Kempf 71.)

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.