Fotó: kicker.de

Bundesliga: Sallai gólja győzelmet ért a Dortmund ellen, Dárdaiék még mindig pont nélkül – eredmények, videók

Hiába vezetett a Hertha a BL-induló Wolfsburg ellen, Dárdai Pál csapatának a döntetlen sem jött össze hazai pályán. Sallaiék bravúrgyőzelmet arattak a Dortmund ellen, a magyar támadó szerezte a Freiburg második gólját.
Nyikes Zoltán 2021. augusztus 21., szombat 17:33
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. augusztus 21., szombat 17:33

Sallai Roland győztes góljával a Freiburg 2-1-re felülmúlta a vendég Borussia Dortmundot a német labdarúgó-bajnokság második fordulójának szombati játéknapján. A magyar válogatott támadó az 53. percben talált a kapuba, amivel 2-0-ra alakította az állást. Az esélyesebb Dortmund a hátralévő időben egy öngóllal már csak szépíteni tudott, így a 71. percben lecserélt Sallai gólja három pontot ért a csapatának.

A Bochum-Mainz találkozón a vendégeknél Szalai Ádám a 62. percben csereként lépett pályára, míg a hazai együttesben Novothny Soma nem jutott szóhoz, mégis ő örülhetett jobban, mert csapata kétgólos győzelmet aratott.

A Dárdai Pál által irányított Hertha BSC hiába vezetett, második mérkőzésén is kikapott, mivel a vendég Wolfsburg az utolsó bő negyedórában fordított, s így továbbra is százszázalékos.

Bundesliga, 2. forduló:

Eintracht Frankfurt-FC Augsburg 0-0
SC Freiburg-Borussia Dortmund 2-1 (Grifo 6., Sallai 53., ill. Keitel 59. - öngól)
Greuther Fürth-Arminia Bielefeld 1-1 (Hrgota 50. - 11-esből, ill. Klos 45.)
Kiállítva: Schöpf 68. (Bielefeld)
Hertha BSC-VfL Wolfsburg 1-2 (Lukebakio 60. - 11-esből, ill. Baku 74., Nmecha 88.)
VfL Bochum-FSV Mainz 05 2-0 (Holtmann 21., Polter 56.)
Bayer Leverkusen-Borussia Mönchengladbach 4-0 (Sommer 3. - öngól, Schick 8., Diaby 55., Amiri 87.)

Így kaptak ki Dárdaiék

Szárnyalnak a magyarok a Bundesligában: Sallai bevette Haalandék kapuját - videó
A Freiburg magyar válogatott támadója az 53. percben egy lefejelt labdát lőtt a bal alsóba hét méterről a Borussia Dortmund elleni német bajnokin - mint később kiderült, ez volt a győztes találat, hiszen a hazai csapat 2-1-re nyerni tudott.
Edzőkérdés
Kuznyecov menesztése után többen is felmerültek jelöltként az ETO kispadjára.
ETO FC Győr
Kuznyecov távozik
A klub azonnali hatállyal szerződést bontott vezetőedzőjével, akivel nyolc bajnokiból négyet megnyert, négyet elveszített a csapat.