Bundesliga: Megvan a Lipcse első győzelme, Schäfer nélkül végezte ki ellenfelét az Union - eredmények, videók

Nkunku duplájával győzött a Lipcse. Schäfer András csapata kiütéssel nyert és jelenleg vezeti a Bundesligát. Otthon kapott ki a Hertha.
Póczik Dávid 2022. augusztus 27., szombat 17:34
Szerző: Póczik Dávid 2022. augusztus 27., szombat 17:34

A három magyar válogatott futballistát foglalkoztató RB Leipzig 2-0-ra legyőzte a vendég Wolfsburgot a német labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának szombati játéknapján, ezzel először nyert Bundesliga-meccset a mostani idényben. A lipcsei együttest Willi Orbán csapatkapitányként vezette sikerre, míg a sérült Gulácsi Péter és a piros lap miatt eltiltott Szoboszlai Dominik nem volt tagja a hazaiak keretének.

A magyar válogatott Schäfer András csapata, az Union Berlin gálázott a Schalke 04 otthonában, ahol 6-1-re győzött. A fővárosi együttesben Sheraldo Becker, valamint Sven Michel is duplázott a meccsen, míg Schäfer a kispadon ült.

Az előző szezonban ezüstérmes Borussia Dortmund egygólos sikert aratott a berlini Hertha vendégeként, a Bayer Leverkusen pedig 3-0-ra nyert Mainzban úgy, hogy a mérkőzés utolsó 15 percében emberhátrányban futballozott. (MTI)

Bundesliga, 4. forduló

Hertha BSC-Borussia Dortmund 0-1 (Modeste 32.)

Hoffenheim-Augsburg 1-0 (Geiger 39.)

Mainz-Leverkusen 0-3 (Palacios 29., Frimpong 39., 41.)

RB Leipzig-Wolfsburg 1-0 (Nkunku 4. - tizenegyesből, 90.)

Schalke 04-Union Berlin 1-6 (Bulter 31., ill. Thorsby 6., Becker 36., 46., Haberer 48., Michel 87., 90.)

Honvéd
Visszavonulás
Bejelentette visszavonulását a Honvéd 38 esztendős védője, Ivan Lovric.
Gera Dániel szerződését meghosszabbította az NB I-es Diósgyőr.
Novothny Soma
A Ruch Chorzow kiesése azt jelenti, hogy nem érvényesítik a Novothny Soma szerződésében szereplő plusz egyéves hosszabbítási opciót, így a támadó nyáron csapatot válthat.