Fotó: twitter.com/UEFAcom_de

Bundesliga: Hiába a parádés sarkazós gól, botlott a Bayern egyik üldözője - videók

Nadiem Amiri remek találatával szerzett vezetést a bajnoki címre törő Leverkusen, ám a Frankfurt fordított. A sérüléséből nemrégiben felépülő Sallai Roland a 80. percben lépett pályára a Freiburgban.
Nyikes Zoltán 2021. január 2., szombat 17:39
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. január 2., szombat 17:39

A magyar válogatott Sallai Rolandot foglalkoztató Freiburg 3-1-re győzött a Hoffenheim otthonában a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombati játéknapján. A vendégek már a szünetig háromgólos előnyre tettek szert, a hazaiak erejéből csak szépítésre futotta a második félidőben.

A második helyen álló Bayer Leverkusen idegenben 2-1-re alulmaradt az Eintracht Frankfurttal szemben, így hátrébb csúszik a tabellán, amennyiben a harmadik RB Leipzig - Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik csapata - pontot szerez este a VfB Stuttgart vendégeként.

Bundesliga, 14. forduló:

Arminia Bielefeld-Borussia Mönchengladbach 0-1 (Embolo 58.)
Eintracht Frankfurt-Bayer Leverkusen 2-1 (Younes 22., Tapsoba 54. - öngól, ill. Amiri 10.)
TSG 1899 Hoffenheim-SC Freiburg 1-3 (Bebou 58., ill. Santamaria 7., Grifo 34. - 11-esből, Kasim 42. - öngól)
1. FC Köln-Augsburg 0-1 (Iago 77.)
Werder Bremen-Union Berlin 0-2 (Becker 12., Awoniyi 28.)