Fotó: twitter.com/FCBayern

Bundesliga: Emberhátrányban is darabokra szedte ellenfelét a Bayern, Haaland duplája nem volt elég a Dortmund-győzelemhez – eredmények, videók

Fantasztikus formában a Bayern München támadója a magyar-lengyel vb-selejtező előtt: Robert Lewandowski mesterhármast szerzett a Stuttgart ellen, a bajorok emberhátrányban vágtak négyet egy félidő alatt. A Borussia Dortmund Kölnben hagyott két pontot.
Nyikes Zoltán 2021. március 20., szombat 17:28
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. március 20., szombat 17:28

A címvédő és listavezető Bayern München 4-0-ra kiütötte szombaton a vendég VfB Stuttgart gárdáját a német labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A bajorok korán emberhátrányba kerültek ugyan - Alphonso Daviest a 12. percben kiállították -, de a 23. percben már úgy volt háromgólos az előnyük, hogy öt perc leforgása alatt találtak be háromszor a stuttgartiak kapujába.

Akárcsak a lengyel válogatottal a magyarok elleni csütörtöki, világbajnoki selejtezőre készülő Robert Lewandowski is a szünetig. A negyedik hazai gól, sorrendben a második, Serge Gnabry érdeme. A második félidőben nem változott az eredmény, a Stuttgart öt forduló után kapott ki ismét a Bundesligában. A góllövőlistát 35 találattal vezető lengyel centernek ezzel a mostani a legeredményesebb idénye a Bundesligában, eddigi legjobbja az előző kiírásban elért 34 gólt volt, amit 31 meccsen ért el.

Lewandowski ráadásként most már egyedül áll a Bundesliga gólszerzőinek örökrangsorában a második helyen, miután három találatával (271) megelőzte a legutóbbi fordulóban beért Klaus Fischert (268).

Az élen a legendás Gerd Müller (365) áll. Lewandowski első játékosként tudott eredményes lenni a német bajnokságban minden riválissal szemben egy szezonon belül, és hárommal közelebb került Gerd Müller 1971/72-es bajnoki rekordjához, amikor 40 találattal zárt. A stuttgartiakhoz hasonlóan az Union Berlin is öt forduló után maradt alul a pontvadászatban, utóbbi együttes Frankfurtban kapott ki 5-2-re. (MTI)

Bundesliga, 26. forduló:

Bayern München-VfB Stuttgart 4-0 (Lewandowski 18., 23., 39., Gnabry 22.)
Kiállítva: Davies (12. - Bayern)
Eintracht Frankfurt-Union Berlin 5-2 (An. Silva 2., 41., Andrich 35. - öngól, Kostic 39., Zuber 92., ill. Kruse 7., 45+3.)
1. FC Köln-Borussia Dortmund 2-2 (Duda 35. - 11-esből, Jakobs 65., ill. Haaland 3., 90.)
Werder Bremen-VfL Wolfsburg 1-2 (Mohwald 45., ill. Sargent 9. - öngól, Weghorst 42.)
Schalke 04-Borussia Mönchengladbach 0-3 (Stindl 15., Lainer 63., Elvedi 72.)

Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.