Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Bundesliga: Egyre mélyebb gödörben a Leipzig, már a kiesőjelölt is legyőzte - eredmények, videók

A kiesőhelyen álló Bielefeld elvitte mindhárom pontot a három magyar válogatott játékossal felálló Leipzig otthonából, Novothny sem örülhetett.
Nyikes Zoltán 2021. december 18., szombat 17:42
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. december 18., szombat 17:42

A kiesőhelyen álló Arminia Bielefeld meglepetésre 2-0-ra nyert a három magyar válogatott játékossal felálló RB Leipzig otthonában a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombati játéknapján. A hazaiaknál Gulácsi Péter és Szoboszlai Dominik is végigjátszotta a mérkőzést, Willi Orbánt pedig a 87. percben cserélték le. A vendégek a hetvenedik perctől emberhátrányban futballoztak, ám a lipcseiek ezt sem tudták kihasználni.

A VfL Bochum is házigazdaként szenvedett vereséget, az Union Berlin elleni találkozón (0-1) Novothny Soma a 75. percben lépett pályára a hazaiaknál.

A műtét előtt álló Szalai Ádámot nélkülöző FSV Mainz 1-0-ra kikapott Frankfurtban, a Borussia Mönchengladbach pedig sorozatban négy vereség után a 91. percig vezetett a Hoffenheim otthonában, de végül 1-1-es döntetlent játszott. (MTI)

Bundesliga, 17. forduló:

Eintracht Frankfurt-FSV Mainz 05 1-0 (Lindström, 35.)
Greuther Fürth-FC Augsburg 0-0
1899 Hoffenheim-Borussia Mönchengladbach 1-1 (Akpoguma 91., ill. Embolo, 35.)
RB Leipzig-Arminia Bielefeld 0-2 (Serra 57., Okugawa 75.) Kiállítva: Klos (70. - Bielefeld)
VfL Bochum-Union Berlin 0-1 (Kruse 16.)