Bundesliga: Dárdaiék ismét több mint 700 ezer forintot gyűjtöttek a közösbe, Orbán gólpasszal "muzsikált" - eredmények, videók

A német bajnokság 28. fordulójában a több mint egy félidőt emberelőnyben játszó Dárdai Pál által irányított Hertha 2-2-es döntetlent ért el a Mönchengladbach ellen. Az RB Leipzig kiütéses, 4-1-es győzelmet aratott a Bremen otthonában, Willi Orbán és Gulácsi Péter kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, előbbi pedig gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez.
Csakfoci Admin 2021. április 10., szombat 17:37
Szerző: Csakfoci Admin 2021. április 10., szombat 17:37

Bundesliga, 28. forduló

Hertha-Mönchengladbach 2-2 (Ascacíbar 23., Córdoba 49., ill. Pléa 27., Stindl 38.)

A Bundesliga 28. fordulójában a Hertha a 14. percben emberelőnybe került a Gladbach ellen, miután Sommer kapujából kimozdulva szerelte Córdóbát utolsó emberként. Villant a piros lap. A 23. percben megszerezték a vezetést a berliniek. Cordóba labdája után Ascacíbar gyönyörűen lőtt Kramer mellett a kapuba. Négy perc múlva egyenlítettek a vendégek, Thuram indítása után Pléa lőtt Schwolow mellett a kapuba. A félidő lefújása előtt átvette a vezetést a Gladbach, Thuramot buktatta Stark a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Stindl értékesítette.

Fordulás után egyenlített a Hertha. Ascacibar 30 méteres próbálkozását fogta Sippel, a kipattanó után Cunha beadását Córdóba passzolta a vendégek kapujába. Az utolsó percben még Córdóba 8 méteres fejese szállt fölé, így 2-2-es döntetlennel ért véget a találkozó.

Korábban beszámoltunk arról, hogy a Dárdai Pál vezette Hertha jótékonysági akcióval állt elő. A berliniek döntetlen esetén 2 ezer, győzelem esetén 6 ezer eurót (2,14 millió forintot) különít el egy úgynevezett közös kasszába, amiből a helyi szociális intézményeket mentenek meg, közösen.

Frankfurt-Wolfsburg 4-3 (Kamada 8., Jovic 27., Silva 54., Durm 61., ill. Baku 6., Weghorst 46., Tuta 85. - öngól)

Bayern München-Union Berlin 1-1 (Musiala 68., ill. Ingvartsen 86.)

Bremen-Leipzig 1-4 (Rashica 61., ill. Olmo 23, Sorloth 32., 41., Sabitzer 63.)

Király: “Megtisztelő, hogy felmerült a nevem a Herthánál, de…” - reagált a kapus
Király Gábor a csakfoci.hu megkeresésére elmondta, megtisztelőnek érzi, hogy felmerült a neve német sajtóban a Hertha kapusedzőjeként, azonban azt leszögezte: jelenleg Szombathelyen vannak teendői, és reméli, a berliniek nyártól is az első osztályban kezdik meg a Bundesliga új idényét.
Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.