Fotó: twitter.com/fcbayern

Bundesliga: Lewandowski mesterhármassal válaszolt Haaland duplájára, a Bayern nyerte a rangadót – videók

Már a 9. percben kétgólos előnybe került a Dortmund a norvég gólgyáros duplájának köszönhetően, ám a félidőig egyenlített, majd a második játékrész hajrájában fordított a Bayern München.
Nyikes Zoltán 2021. március 6., szombat 20:27
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. március 6., szombat 20:27

A címvédő Bayern München kétgólos hátrányból fordítva nyert otthon 4-2-re a Borussia Dortmund ellen a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati rangadóján. A vendégek álomszerűen kezdtek, Erling Haaland a második és a kilencedik percben is betalált.

A bajorok azonban nem törtek meg, fokozatosan növelték a tempót és az első félidő végére "gólgyárosuknak", az ex-dortmundi Robert Lewandowskinak köszönhetően egyenlítettek. A rangadót a 88. percben Leon Goretzka döntötte el, aki egy rövid felszabadítást kapásból a hálóba lőtt. Lewandowskinak végül összejött a mesterhármas is, hiszen egy perccel a középkezdés után újra betalált.

Az előző év legjobb futballistájának választott csatár nem lassít, hiszen ebben az idényben 33 mérkőzésen már 37 gólnál jár. (MTI)

Bundesliga, 24. forduló

Bayern München-Borussia Dortmund 4-2 (Lewandowski 26., 44. - 11-esből, 90., Goretzka 88., ill. Haaland 2., 9.)

Haaland 0-1

Haaland 0-2

Lewandowski 1-2

Lewandowski 2-2

Goretzka 3-2

Lewandowski 4-2

Bundesliga: Hátrányból nyertek Dárdaiék, sima Lipcse-győzelem Sallaiék ellen – eredmények, videók
A dunaszerdahelyi születésű korábbi győri játékos, Bénes László góljával még vezetett az Augsburg a Hertha ellen, ám a fordulás után megszerezte első győzelmét Dárdai Pál a második berlini érájában. Az RB Leipzig magabiztosan verte a Freiburgot idegenben - a hazaiaknál Sallai Roland a 65. percben lépett pályára, míg a vendégeknél a magyarok közül csak Gulácsi Péter játszott, miután Willi Orbán és Szoboszlai Dominik sérült.