Fotó: RB Salzburg Twitter

Légiósok: Szoboszlait és másik két Salzburg-játékost is kiszemelt a BL-címvédő

Remek benyomást keltett az angolokban három salzburgi labdarúgó a múlt heti Bajnokok Ligája-mérkőzésen, köztük van a magyar válogatott középpályás is, akivel kapcsolatban így újabb topcsapat nevét hozták szóba.
Nyikes Zoltán 2019. október 8., kedd 11:30
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. október 8., kedd 11:30

Mint ismert, a Bajnokok Ligája-csoportkör második fordulójának egyik legélvezetesebb mérkőzését játszotta múlt héten a Liverpool és a Szoboszlai Dominik fémjelezte Salzburg. Az Anfielden rendezett összecsapáson a BL-címvédő a 36. percben 3-0-ra vezetett, ám 24 perccel később már 3-3 állt az eredményjelzőn, végül a győztes találatot az angol csapat jegyezte.

Az osztrák 0e24.at információja szerint három salzburgi labdarúgó teljesítménye is elnyerte a Liverpool szakmai stábjának tetszését,

így szívesen látnák a csapatukban Szoboszlait, Erling Haalandot és Takumi Minaminót.

A magyar középpályással kapcsolatban szinte hetente jelennek meg hírek, az elmúlt időszakban az olasz Inter, a Juventus és a Lazio, míg Angliából az Arsenal, a Manchester United és a Chelsea érdeklődéséről is lehetett olvasni. Hasonló a helyzet a norvég támadóval, Haalanddal is, aki a most futó idényben robbant be a köztudatba, miután két BL-fellépésén már négy gólnál jár. A fiatal csatár így reagált az osztrák lapnak a pletykákra:

"Ez ki***zott unalmas már..."

– jegyezte meg Haaland.

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.