Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Európa Liga: A Leipzig magyarjaival harcolta ki a továbbjutást Olaszországban

Gulácsi Péter és Willi Orbán végig a pályán volt, Szoboszlai Dominik félórát játszott az Atalanta elleni győztes meccsen.
Budai László 2022. április 14., csütörtök 20:38
Szerző: Budai László 2022. április 14., csütörtök 20:38

Ezúttal is Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőjében állt fel az RB Leipzig az Atalanta elleni Európa Liga-negyeddöntőjére, amelyet 1-1-es első mérkőzés után folytattak a felek.

A lipcseiek ezúttal sokkal aktívabban kezdték az összecsapást, mint egy héttel ezelőtt, és Nkunku góljával már a 18. percben megszerezték a vezetést. A hazaiaknak egy nagyobb lehetőségük volt, de azt Gulácsi öklözve védte.

A Lipcse harmadik magyarja, Szoboszlai Dominik 1-0-s állásnál, a 63. percben állt be. És annak a támadásnak már ő is a részese volt, amikor Nkunku kiharcolt egy 11-est, majd be is lőtte azt.

A Leipzig így mindhárom magyar válogatott labdarúgójával a soraiban vívta ki a továbbjutást.

Szoboszlaiék a Braga-Rangers (első meccs: 1-0) párharc győztesével találkoznak majd az elődöntőben.

Az Európa Konferencia Ligában bár a PSV sokáig vezetett, a Leicester az utolsó negyedórában fordított, és továbbjutott.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágó

Atalanta-RB Leipzig 0-2 (Nkunku 18., 87. - 11-esből) - továbbjutott: a Leipzig 3-1-es összesítéssel

Európa Konferencia Liga, negyeddöntő, visszavágó

PSV-Leicester 1-2 (Zahavi 27., ill. Madison 77., Pereira 88.) - továbbjutott: a Leicester 2-1-es összesítéssel