EL: Szalaiék simán kikaptak otthon, őrült meccsen maradt alul a Napoli - eredmények, videók

A magyar válogatott Szalai Attilát is foglalkoztató Fenerbahce sima, 3-0-s vereséget szenvedett a vendég Olimpiakosztól csütörtökön az Európa Liga csoportkörének második fordulójában.
Csakfoci Admin 2021. szeptember 30., csütörtök 22:58
Szerző: Csakfoci Admin 2021. szeptember 30., csütörtök 22:58

Európa Liga-csoportkör, 2. forduló

A-csoport

Lyon-Bröndby 3-0 (Ekambi 64., 71. Aourar 86.)

Sparta Praha-Rangers 1-0 (Hancko 29.) - kiállítva: Kamara 74. (Rangers)

A csoport állása: 1. Olympique Lyon 6 pont, 2. Sparta Praha 4, 3. Bröndby 1, 4. Glasgow Rangers 0

B-csoport

Real Sociedad-AS Monaco 1-1 (Merino 53., ill. Disasi 16.)

Sturm Graz-PSV 1-4 (Gorenc Stankovic 55., ill. Sangare 32., Zahavi 51., Max 74., Vertessen 78.) - kiállítva: Sangare 89. (PSV)

A csoport állása: 1. PSV Eindhoven 4 pont (6-3), 2. AS Monaco 4 (2-1), 3. Real Sociedad 2, 4. Sturm Graz 0

C-csoport

Legia Warszawa-Leicester City 1-0 (Emereli 31.)

Az angol FA Kupa- és Szuperkupa-győztes Leicester City meglepetésre 1-0-s vereséget szenvedett a Legia Warszawa vendégeként.

Napoli-Szpartak Moszkva 2-3 (Elmas 1., Osimhen 94., ill. Promes 55., 90. Ignatov 81.) - kiállítva: Rui 29. (Napoli) és Caufriez 82. (Szpartak Moszkva)

A Napoli saját stadionjában kapott ki 3-2-re a Szpartak Moszkvától úgy, hogy a meccset mindkét együttes emberhátrányban fejezte be.

A csoport állása: 1. Legia Warszawa 6 pont, 2. Szpartak Moszkva 3, 3. Napoli 1 (4-5), 4. Leicester City 1 (2-3)

D-csoport

Antwerp-Eintracht Frankfurt 0-1 (Paciencia 91. - büntetőből)

Fenerbahce-Olympiakosz 0-3 (Soares 6., Masouras 63., 68.)

Szalai Attila a kezdőcsapatban kapott helyet a törököknél és végigjátszotta a találkozót. A D csoportot így az immár két győzelemnél járó pireuszi együttes vezeti, miközben a négyes másik összecsapásán az Eintracht Frankfurt 1-0-ra győzött a belga Antwerp otthonában.

A csoport állása: 1. Olimpiakosz 6 pont, 2. Eintracht Frankfurt 4, 3. Fenerbahce 1, 4. Royal Antwerp 0

E-csoport

Lazio-Lokomotiv Moszkva 2-0 (Basic 13., Patric 38.)

A Lazio az első körben elszenvedett vereségét kijavítva hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Lokomotiv Moszkvát. A római együttes így az E csoport második helyére jött fel, miután az élen álló Galatasaray gól nélküli döntetlent játszott az Olympique Marseille vendégeként.

Marseille-Galatasaray 0-0

A törökök franciaországi vendégjátéka az első félidőben nagyjából tíz percre félbeszakadt, amikor a két szurkolótábor petárdákkal és fáklyákkal dobálta meg egymást. A drukkereket végül - rendőri közreműködéssel - a hazaiaktól Dimitri Payet csapatkapitány, a vendégek részéről pedig Fatih Terim vezetőedző nyugtatta meg, hogy folytatódhasson a mérkőzés.

A csoport állása: 1. Galatasaray 4 pont, 2. Lazio 3, 3. Olympique Marseille 2, 4. Lokomotiv Moszkva 1

F-csoport

Braga-Midtjylland 3-1 (Galeno 55. - büntetőből, Horta 62., Galeno 95., ill. Evander 19. - büntetőből) - kiállítva: Juninho 84. (Midtjylland)

Ludogorec-Crvena zvezda 0-1 (Kanga 64.) - kiállítva: Cicinho 77. (Ludogorec)

Az F csoportban a szerb Crvena zvezda a második összecsapását is megnyerte – ezúttal a Ludogorec otthonában győzött -, és ezzel élen áll.

A csoport állása: 1. Crvena zvezda 6 pont, 2. Braga 3, 3. Ludogorec 1 (1-2), 4. Midtjyllan 1 (2-4)

G-csoport

FERENCVÁROS-Real Betis 1-3 (Uzuni 44., ill. Fekir 17., Wingo 76. - öngól, Tello 95.)

Celtic-Leverkusen 0-4 (Hincapie 25., Wirtz 35., Alario 58. - büntetőből, Adli 94.)

A Bayer Leverkusen az első félidő második felében tíz perc alatt két gólt szerezve eldöntötte az Celtic elleni összecsapást, majd a szünet után még büntetőből is eredményes volt. A Leverkusen hosszabbításban negyedszer bevette a skótok kapuját, miközben a riválisnak a szépítő találatot sem sikerült szereznie.

A rosszabb gólkülönbsége miatt sereghajtó Celtic a harmadik fordulóban, október 19-én a hozzá hasonlóan pont nélkül álló Ferencvárost fogadja. A Leverkusennek és a Betisnek 6-6 pontja van.

A csoport állása: 1. Bayer Leverkusen 6 pont (6-1), 2. Real Betis 6 (7-4), 3. FERENCVÁROS 0 (2-5), 4. Celtic Glasgow 0 (3-8)

H-csoport

Genk-Dinamo Zagreb 0-3 (Ivanusec 10., Petkovic 48 . 66. - mindkettőt büntetőből) - kiállítva: Munoz 66. (Genk)

West Ham-Rapid Wien 2-0 (Rice 29., Benrahma 94.)

A H csoportban a West Ham United verte 2-0-ra otthon a Rapid Wient, így hibátlan mérleggel vezeti a négyest. (MTI)

A csoport állása: 1. West Ham United 6 pont, 2. Dinamo Zagreb 3 (3-2), 3. Genk 3 (1-3), 4. Rapid Wien 0

EL: A Fradi megint közel állt a bravúrponthoz, a hajrában mindent eldöntött a Betis - videó
Fekir vezetést szerzett a Betisnek, majd a magyar bajnok Uzuni révén egyenlített, a hajrában egy balszerencsés öngólnak és egy Tello találatának köszönhetően 3-1-re kikapott a spanyol Real Betistől az Európa Liga csoportkörének második fordulójában.