Fotó: twitter.com/Eintracht

EL, EKL: A Barca és a Roma sem tudott nyerni - videók, eredmények

A katalánoknak legalább a döntetlen összejött Frankfurtban, José Mourinho együttese azonban ki is kapott Norvégiában.
Budai László 2022. április 7., csütörtök 22:58
Szerző: Budai László 2022. április 7., csütörtök 22:58

Hiába a Barcelona labdabirtoklási fölénye, a Frankfurt próbálkozott többet a két csapat EL-meccsének első félidejében, és úgy tűnt, a németek a 40. percben 11-est is ki tudnak harcolni, ám az elsőre befújt büntetőt hosszas VAR-vizsgálat után visszavonták.

Aztán a második játékrész elején egy szöglet utáni kipattanót Knauff zúdított a felső sarokba, ezzel megszerezték a vezetést a hazaiak. Negyedórával később gyönyörű összjátékot követően Ferran Torres révén egyenlített a Barca.

Tuta kiállítása miatt a Frankfurt a 78. percben emberhátrányba került, de így is veszélyes tudott lenni a katalánok kapujára, igaz, a Barcának is akadt helyzete, a vége 1-1 lett.

A Frankfurt gólja

A Barca egyenlítése

Az Európa Konferencia Ligában José Mourinho Romája hiába szerzett vezetést a Bodø/Glimt ellen, a norvégok előbb egyenlítettek, majd az utolsó pillanatban a győzelmet is megszerezték (2-1).

A Marseille többek között Dimitri Payet elképesztően nagy góljának köszönhetően verte 2-1-re a PAOK-ot, szintén az EKL-ben.

Európa Liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések

Frankfurt-Barcelona 1-1 (Knauff 48., ill. Torres 66.) - piros: Tuta 78. (Frankfurt)

Braga-Rangers 1-0 (Ruiz 40.)

West Ham-Lyon 1-1 (Bowen 52., ill. Ndombele 66.) - piros: Cresswell 45+3. (West Ham)

Korábban játszották: RB Leipzig-Atalanta 1-1 - részletek ITT

Európa Konferencia Liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések

Bodø/Glimt-Roma 2-1 (Saltnes 56., Vetlesen 89., ill. Pellegrini 43.)

Leicester-PSV 0-0

Marseille-PAOK 2-1 (Gerson 13., Payet 45., ill. El Kaddouri 48.) - piros: Gerson 94. (Marseille)