EKL: Hátrányból fordított a Fehérvár, és magabiztos előnnyel utazik az azeri visszavágóra

A mérkőzés elején hátrányba került a Vidi, ám Kenan Kodro két gólt is szerzett, így előnyel utazik az azeri visszavágóra a Fehérvár.
Póczik Dávid 2022. július 21., csütörtök 20:59
Szerző: Póczik Dávid 2022. július 21., csütörtök 20:59

A MOL Fehérvár hazai pályán fogadta az azeri Gabalát az Európa Konferencia Liga második selejtezőkörében.

A 4. percben a Fehérvár előtt adódott a mérkőzés első lehetősége, ekkor Heister beadását Dárdai pörgette a kapu mellé néhány méterről.

A 16. percben a jobb oldalon került a Vidi védelme mögé a Gabala. Egy beadás után Raphael üresen érkezett, átvette a labdát, majd jobbal, Kovács lábai között a kapuba passzolt, 0-1

A 23. percben egy gyors azeri kontrát követően Muradov pörgette át a labdát a kimozduló Kovács fölött, azonban Rúben Pinto a gólvonal előtt össze tudta szedni a labdát.

A 30. perc végén Nego passzolt középre egy labdát Kodrónak, aki 12 méterről a kapu felé fordult és ballal kilőtte a jobb alsót, 1-1.

Néhány perccel később orvosi ellátásra szorult a vendégek egyik játékosa, Qyrtymov, miután a levegőben ütközött Heisterrel. A játékost hordágyon vitték le a pályáról, és le is kellett cserélni, agyrázkódás gyanújával pedig kórházba szállították.

A félidő lefújása előtt még Rus fejelt öt méterről a keresztlécre, ahonnan a labda a mezőnye visszapattant, így 1-1-s döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

A fordulás után Muradov 18 méteres szabadrúgása nem sokkal kerülte el a Vidi kapuját.

A 66. percben Dárdai lövését még védte a kapus, de aztán a sarokrúgás után Rus fejelt közelről a vendégek kapujába, 2-1.

A 74. percben Dárdai adott egy pontos hosszú labdát Kodrónak, aki mellel maga elé vette a labdát, majd jobbal, az ötös sarkáról a jobb alsóba lőtt, 3-1.

A 85. percben Musayev begyűjtötte második sárgáját, miután szabálytalanul lépett oda Makarenkónak.

A 90. percben Zivzivadze ugrott ki és ballal - a kapufa segítségével - a jobb alsóba passzolt, 4-1. Három gólos előnnyel várja a Vidi a jövő csütörtöki visszavágót.

Európa Konferencia Liga, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzés

MOL Fehérvár FC-Gabala 4-1 (Kodro 30., 74., Rus 67., Zivzivadze 90. ill. Raphael 16.)

Kiállítva: Musayev 85.

Fehérvár: Kovács - Rus, Serafimov, Shabanov - Nego, Pinto (Zivzivadze 64.), Fiola, Heister - Dárdai (Bamgboye 78.), Kodro (Makarenko 78.), Petrjak (Lednev 64.)

(cserék: Babos, Bamgboye, Bumba, Dala, Hangya, Kojnok, Lednev, Makarenko, Pokorny, Rockov, Stopira, Zivzivadze)

Gabala: Agayev - Qyrtymov, Musayev, Ruan Renato, Isayev - Abu Akel, Alimi, Mammadov, Muradov, Silva, Raphael Alemao

(cserék: Ahmadov, Atangana, Bakhshali, Damadayev, Hani, Isgandarov, Mursalov, Rustamli, Safarov, Sultanov)

Carlos Auzqui
Argentin sajtóhírek szerint a San Lorenzo több mint egy év elteltével sem fizette ki Carlos Auzqui átigazolási díját a Fradinak.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)