twitter.com/villarrealcf

Spanyol csapat az utolsó BL-nyolcaddöntős, Szalaiék döntetlennel zárták az EL-t - eredmények, videók

A szerdáról csütörtökre halasztott Bajnokok Ligája-mérkőzésen a Villarreal verte az Atalantát, így tovább jutott a nyolcaddöntőbe. Az Európa Ligában Szalai Attila végig a pályán volt, míg az EKL-ben Holender Filip a 62. percben lépett pályára.
Nyikes Zoltán 2021. december 9., csütörtök 21:24
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. december 9., csütörtök 21:24

A Villarreal győzött csütörtökön az Atalanta vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, ezzel a Manchester United mögött másodikként nyolcaddöntőbe jutott.

Az F csoport mérkőzését szerdán a zord időjárási körülmények, hóvihar miatt halasztották el egy nappal. A hazai csapatnak - amely egy ponttal állt spanyol ellenfele mögött - győznie kellett volna az előzéshez. A Villarreal a második félidő elején már 3-0-ra vezetett, de a hajrához közeledve az Atalanta egy gólra felzárkózott és több esélye is volt az egyenlítésre. (MTI)

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló, F-csoport

Atalanta-Villarreal 2-3 (Malinovsky 71., Zapata 80., ill. Danjuma 3., 51., Capoue 41.)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Manchester United 11 pont, 2. (és továbbjutott) Villarreal 10, 3. (és az Európa-ligába jutott) Atalanta 6 , 4. Young Boys 5

Így nyert a Villarreal

A Fenerbahce hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az Eintracht Frankfurttal a labdarúgó Európa Liga csoportszakaszának utolsó fordulójában. Az isztambuli mérkőzés a továbbjutás szempontjából tét nélküli volt, az már korábban eldőlt, hogy Szalai Attila török csapata a harmadik helyen végez a D csoportban, így tavasszal a Konferencia Ligában folytathatja szereplését. A magyar válogatott védő végigjátszotta az élen végző német együttes elleni összecsapást.

A 32 csapatot számláló mezőny eddig egyedüliként százszázalékos gárdája, az Olympique Lyon a hatodik fordulóban döntetlent játszott a Glasgow Rangersszel. A C csoportból még mind a négy csapat továbbjuthatott, végül az egymás elleni eredményeknek köszönhetően a Szpartak Moszkva lett az első, a Napoli pedig a második.

A csoportok első helyezettjei a nyolcaddöntőbe jutnak, a második helyezettek a Bajnokok Ligája csoportharmadikjaival küzdenek meg a 16 közé jutásért, míg a harmadikok tavasszal a Konferencia Liga egyenes kieséses szakaszában folytatják szereplésüket. (MTI)

Európa Liga, csoportkör, 6. forduló:

A csoport:

Sparta Praha (cseh)-Bröndby (dán) 2-0 (Hancko 43., Hlozek 49.)
Kiállítva: Wiesner 57., ill. Slimane 75.
Olympique Lyon (francia)-Glasgow Rangers (skót) 1-1 (Bassey 49. - öngól, ill. Wright 42.)

A csoport végeredménye: 1. (és nyolcaddöntős) Olympique Lyon 16 pont, 2. (és továbbjutott) Glasgow Rangers 8, 3. (és Konferencia Ligás) Sparta Praha 7, 4. Bröndby 2

B csoport:

Sturm Graz (osztrák)-AS Monaco (francia) 1-1 (Jantscher 7. - 11-esből, ill. Volland 30.)
Real Sociedad (spanyol)-PSV Eindhoven (holland) 3-0 (Oyarzabal 43. - 11-esből, 62., Sörloth 93.)
Kiállítva: Sangare 75. - PSV

A csoport végeredménye: 1. (és nyolcaddöntős) AS Monaco 12 pont, 2. (és továbbjutott) Real Sociedad 9, 3. (és Konferencia Ligás) PSV 8, 4. Graz 2

C csoport:

Legia Warszawa (lengyel)-Szpartak Moszkva (orosz) 0-1 (Bakaev 17.)
SSC Napoli (olasz)-Leicester City (angol) 3-2 (Ounas 4., Elmas 24., 53., ill. Evans 27., Dewsbury-Hall 33.)

A csoport végeredménye: 1. (és nyolcaddöntős) Szpartak Moszkva 10 pont, 2. (és továbbjutott) SSC Napoli 10, 3. (és Konferencia Ligás) Leicester City 8, 4. Legia Warszawa 6

Így nyerte a rangadót a Napoli

D csoport:

Antwerp (belga)-Olimpiakosz (görög) 1-0 (Balikwisha 7.)
Fenerbahce (török)-Eintracht Frankfurt (német) 1-1 (Berisha 42., ill. Sow 29.)

A csoport végeredménye: 1. (és nyolcaddöntős) Eintracht Frankfurt  12 pont, 2. (és továbbjutott) Olimpiakosz 9, 3. (és Konferencia Ligás) Fenerbahce 6, 4. Antwerpen 5

Így ikszeltek Szalaiék

A Partizan Beograd hazai pályán döntetlent játszott az Anortoszisz Famagusztával, ezzel továbbjutott a labdarúgó Konferencia-liga csoportszakaszából. Holdender Filip a 62. percben állt be a Partizanba. Az első helyezettek közvetlenül a legjobb 16 közé jutnak, a csoportmásodikok pedig Európa-liga csoportharmadikjaival játszanak a nyolcaddöntő további nyolc helyért. (MTI)

Konferencia Liga, csoportkör, 6. forduló:

A csoport:

LASK Linz (osztrák)-HJK Helsinki (finn) 3-0 (Balic 41., Nakamura 63., Gruber 81.)
Alaskert (örmény) - Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 1-1 (Boljevic 78., ill. Almog 90.)

A csoport végeredménye: 1. (és nyolcaddöntős) LASK Linz 16 pont, 2. (és továbbjutott) Makkabi Tel-Aviv 11, 3. Helsinki 6, 4. Alaskert 1

B csoport:

Gent (belga)-Flora Tallinn (észt) 1-0 (Bruno 51.)
Partizan Beograd (szerb)-Anortoszisz Famaguszta (ciprusi) 1-1 (Milovanovic 20., ill. Christodoulopoulos 33. - 11-esből)

A csoport végeredménye: 1. (és nyolcaddöntős) Gent 13 pont, 2. (és továbbjutott) Partizan Beograd 8, 3. Anortoszisz Famaguszta 6, 4. Flora Tallinn 5

C csoport:

CSZKA Szófia (bolgár)-AS Roma (olasz) 2-3 (Catakovic 75., Wildschut 93., ill. Abraham 15., 53., Mayoral 34.)
Zorja Luhanszk (ukrán)-Bodö/Glimt (norvég) 1-1 (Nazaryna 18., ill. Vernydub 68. - öngól)

A csoport végeredménye: 1. (és nyolcaddöntős) AS Roma 13 pont, 2. (és továbbjutott) Bodö/Glimt 12, 3. Luhanszk 7, 4. CSZKA Szófia 1

Az AS Roma győzelme

D csoport:

CFR Cluj (román)-Jablonec (cseh) 2-0 (Debeljuh 45..  82.)
AZ Alkmaar (holland)-Randers (dán) 1-0 (Oosting 87.)

A csoport végeredménye: 1. (és nyolcaddöntős) AZ Alkmaar 14 pont, 2. (és továbbjutott) Randers 7, 3. Jablonec 6, 4. Cluj 4

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.