Dráma a Bernabeuban: A City a 89. percig azt hitte, hogy BL-döntős, aztán jött a Real - videó

A Bajnokok Ligája második elődöntőjének visszavágóján a Manchester City a 89. percig vezetett, majd a Real két perc alatt fordított. A kétszer 15 perces hosszabbításban a Real bevitte a döntőt érő találatot.
Privacsek András 2022. május 4., szerda 23:36
Szerző: Privacsek András 2022. május 4., szerda 23:36

A Real kezdett jobban: előbb Benzema fejelt fölé, majd Vinícius 10 méterről csúnyán fölé lőtt. Az első nagy helyzet a vendégek előtt adódott. A 20. percben Bernardo Silva 7 méteres bombáját ütötte ki Courtois, a 40. percben pedig ugyanezt tette Foden távoli bombájával.

10 másodperc telt el a második félidőből, amikor Carvajal középre adott, Vinicius pedig 5 méterről elhibázta a ziccert. Az 50. percben Gabriel Jesus éles szögből leadott lövését védte Courtois.

A 73. percben Bernardo Silva tette le a labdát Mahreznek, aki 12 méterről a rövid sarokba vágta. Grealish beállása után egy perc alatt két ziccert is elhibázott.

Aztán jött a dráma!

A 90. percben Rodrygo közelről egyenlített, majd egy perccel később Carvajal beadását 7 méterről fejelte a kapuba, így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás.

Benzema rögtön helyzetbe került, de a lövését védte Ederson. Egy perccel később Ruben Dias buktatta a franciát. A 11-est Benzema a bal alsóba gurította, amivel már a Real volt a továbbjutó.

A Real ellenfele a Liverpool lesz a május 28-i párizsi döntőben.

Bajnokok Ligája, 2. elődöntő, visszavágó:

Real Madrid – Manchester City 3-1 hosszabbítás után (Rodrygo 90., 91., Benzema 93. – 11-esből, ill. Mahrez 73.), továbbjutott a Real Madrid 6-5-ös összesítéssel

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Nacho, Militao, Mendy - Modric (Camavinga 75.), Casemiro (Asensio 75.), Kroos (Rodrygo 68.) - Vinicius, (Lucas Vazquez 115.) Benzema (Ceballos 104.), Valverde

Manchester City: Ederson - Walker (Zinchenko 72.), Ruben Dias, Laporte, Cancelo - Bernardo Silva, Rodri (Sterling 99.), De Bruyne (Gündogan 72.) – Mahrez (Fernandinho 85.), Jesus (Grealish 78.), Foden