BL-visszhangok: A Barca edzője szerint közelebb léptek céljaikhoz, Allegri szégyenről beszélt

Tegnap este némi meglepetésre a Juventus és a Barcelona sem tudta begyűjteni a három pontot a Bajnokok Ligájában. A Roma otthon ütötte ki a Chelsea együttesét, míg a Manchester 12 ponttal sem jutott még tovább. Összeszedtük a főszereplők véleményét a találkozókról.
admin 2017. november 1., szerda 9:57
Szerző: admin 2017. november 1., szerda 9:57

AS Roma – Chelsea 3-0

Eusebio Di Francesco (AS Roma, vezetőedző): - Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, de együtt véghez tudjuk vinni azt, amit szeretnénk. Folyamatosan fejlődünk, de messze nem ez a végállomás ilyen téren. Ez egy fantasztikus siker, de nem az enyém, hanem Rómáé, a szurkolóké.

Antonio Conte (Chelsea, vezetőedző): - Az első félidőben jól játszottunk, ezért is érzem kicsit igazságtalannak, hogy a félidőben 2-0 állt az eredményjelzőn. A második félidőben azonban nagyon rosszul játszottunk. A hazaiak sokkal éhesebbek voltak erre a sikerre, így teljesen megérdemelten nyertek.

Celtic – Bayern München 1-2

Brandon Rodgers (Celtic, vezetőedző): - Büszke vagyok a játékosaimra, amilyen szinten és amilyen minőségben játszottak a Bayern ellen. Csalódottak vagyunk a vereség miatt, ugyanakkor észrevesszük a pozitív dolgokat is, hiszen sok problémát tudtunk okozni egy világsztárokkal teletűzdelt csapatnak.

Jupp Heynckes (Bayern München, vezetőedző): - A meccs előtt is tisztában voltunk vele, hogy ez nem lesz egy könnyű meccs. Most nem vagyunk frissek, de szerintem ez normális, hiszen sok meccset játszottunk. Voltak olyan periódusai a mérkőzésnek, amikor a Celtic veszélyesebb volt, de a fiúk szerencsére megoldották ezeket a szituációkat.

Arjen Robben: (Bayern München, támadó): - Ritkán él át olyan hangulatot az ember, mint ami itt volt. Néha nem zártuk jól a területeket, ráadásul csatár nélkül játszottunk, de megoldottuk, amit meg kellett. Szombaton még lesz egy meccsünk, utána pedig jön a válogatott pihenő. Bevallom, hogy örülök, hogy lesz egy kis szünetem.

Sporting – Juventus 1-1

Massimiliano Allegri (Juventus, vezetőedző): - Ez egy szégyen volt, ehhez kétség sem fér. Magunknak tettük nehézzé az elkövetkezendő fordulókat, hiszen így még két nagyon nehéz meccs következik számunkra a csoportban. A Barcelona ellen egy nyitott találkozót fogunk majd játszani, majd az Olympiakos ellen pokoli meccsre számíthatunk. Egy gyenge első félidőt produkáltunk, majd a góljuk után nem tudtunk reagálni.

Olympiakos – Barcelona 0-0

Ernesto Valverde (Barcelona, vezetőedző):Hiányzott a gól, hiába próbáltunk közelebb kerülni a kapujukhoz. Remekül védekeztek, és az ellentámadásaikban rendre ott volt a veszély, ráadásul a közönség is extra lendületet adott nekik. Be akartuk biztosítani a továbbjutásunkat, de ez nem sikerült. Közelebb léptünk a céljaink eléréséhez, de nem annyira, mint szerettünk volna. Ellenfelünk jól zárta a területeket, együtt mozogtak, igazi egységként funkcionáltak.

Manchester United – Benfica 2-0

José Mourinho (Manchester United, vezetőedző): - Még nem jutottunk tovább, még nem. Négy meccsen szereztünk 12 pontot, de ez még nem elég. Muszáj lesz még egy pontot összeszednünk a hátralévő két meccsen. Több vagyok, mint boldog. Több játékost is cseréltünk a csapatban, ezzel megbontva a játék dinamikáját. Egy fiatal srác is játszott az akadémiáról (Scott McTominay – a szerk.), szereztünk két gólt, ráadásul nem kaptunk egyet sem. Ez a győzelem pénzt is jelent a klubnak, hiszen minden 3 pont több bevételt jelent.

Az első manchesteri gólról

- Az nem hiba volt. Ha nem vetődik, nem gól. De ő vetődött, a labda rápattant, ilyen a futball. De mondom még egyszer: „Egy 18 éves gyerek idejött az Old Traffordra és, ahogy teljesített, az remek dolgokat vetít előre."

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.