BL: Megszólalt a Real Madrid negatív hőse, Sarri távozását követeli az olasz sajtó - visszhangok

Zidane szerint büszkék lehetnek a szezon 95 százalékában mutatott teljesítményükre, Varane vállalja a felelősséget. Guardiola csatlakozott Lippihez és Hitzfeldhez. BL-visszhangok.
Nyikes Zoltán 2020. augusztus 8., szombat 9:59
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. augusztus 8., szombat 9:59

A nap eredményei

Juventus-Lyon 2-1 (Ronaldo 43. - büntetőből, 60., ill. Depay 12. - büntetőből) Továbbjutott: az Olympique Lyon 2-2-vel, idegenben szerzett góllal.

Manchester City-Real Madrid 2-1 (Sterling 9., Gabriel Jesus 68., ill. Benzema 28.) Továbbjutott: a Manchester City kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel.

Így látták a vezetőedzők

Pep Guardiola (Manchester City): Rengeteg helyzetet sikerült kidolgoznunk, két hibájukat pedig góllal büntettük, de harminc perc alatt akár 4-0-ra is vezethettünk volna, a második félidőben azonban már nem volt ekkora fölényünk. Próbáltuk letámadni őket, ez szerencsére most össze is jött, nem mindig működik. Egytől egyig elégedett vagyok a játékosaim teljesítményével, hihetetlen teljesítményt nyújtottak. Fontos megemlíteni, hogy Zinédine Zidane sosem veszített egyenes kieséses párharcot a BL-ben, mi azonban kétszer is megvertük őket. Egyértelmű a célunk, meg akarjuk nyerni a Bajnokok Ligáját, nem lesz könnyű dolgunk a Lyon ellen sem.

Zinédine Zidane (Real Madrid):Ilyen a foci, el kell ismernünk, hogy egy jó csapattól estünk ki. Természetesen nem vagyunk boldogok a búcsú miatt, de ha a mostani idény teljes egészét nézzük, akkor büszkék lehetünk a szezon 95 százalékában mutatott produkciónkra és elért eredményeinkre. A Real Madrid edzője maradok, amíg nem történik valami rendkívüli esemény, erről felesleges is többet beszélni.

Maurizio Sarri (Juventus): -– A korai tizenegyes akár rá is nyomhatta volna a bélyegét a játékunkra, de sikerült visszajönnünk a meccsbe, és 2-1 után volt is több lehetőségünk a harmadik találat megszerzésére. Ha nem lennék nagyon szomorú a kiesés miatt, akkor most nagyon elégedett lennék a csapatom teljesítményével. Azt gondolom, a lyoni első félidő okozta a kiesésünket. Hogy mi lesz velem a jövőben? Nem egy meccs alapján menesztenek egy edzőt, és egy kicsit sértőnek is tartom ezt a kérdést a klubvezetőkre nézve. Szerződéssel rendelkezek.

Rudi García (Lyon): Az első játékrészben rendkívül jól játszottunk, majd egy teljesen jogtalan tizenegyessel egyenlített a Juventus. A második félidőben Moussa Dembélé és Jeff-Reine Adelaide beállása jelentette a fordulópontot számunkra, ők sokat javítottak a játékunkon. Nagyon büszke vagyok a csapatra, elértük a célunkat, ott leszünk Lisszabonban.

A nap negatív hőse

Raphael Varane (Real Madrid): – Ez a vereség az én hibám, vállalom érte a felelősséget. Nagyon sajnálom a csapattársaimat, hiszen rengeteg energiát fektettünk a felkészülésbe. Nem akarom megmagyarázni a hibáimat, előfordul az ilyesmi a fociban, ez egy nehéz éjszaka volt számomra.

A nap ünneplése

A Lyon kapusa, Anthony Lopez kiment ünnepelni a "láthatatlan" vendég szurkolókhoz.

A nap címlapjai

–Marca (soanyol): "Két ajándék és irány haza" (utalt a lap Varane hibáira és a Real kiesésére)
–AS (spanyol): "Elsüllyedtek"
Mundo Deportivo (katalán): "K.O. Real"
Corriere dello Sport (olasz): "Viszlát, Maurizio"
Tuttosport (olasz):  "Sarri Out"
L'Equipe(francia):"Üdv a csúcson"

A nap videója

Már mindenki elhagyta az Etihad játékterét, a Manchester City és a Real Madrid vezetőedzője azonban még egymás között átbeszélte a mérkőzés legfontosabb eseményeit.

A nap mentése

Bernardeschi szólója után nagyot mentett a Lyon védője, Marcelo.

A nap statisztikái

– Pep Guardiola csupán a harmadik edző, aki több mint egy alkalommal kiejtette a Real Madridot a BL egyenes kieséses szakaszában. Ez rajta kívül csak Marcello Lippinek és Ottmar Hitzfeldnek sikerült. (OptaJoe)

– Kevin de Bruyne 9 lehetőséget alakított ki a Real Madrid ellen, ezzel megdöntötte Andrey Arshavin (Zenit) 2008-as rekordját, ami 8 volt. (OptaJoe)

– A Real Madrid legutóbb a 2008/09-es BL-szezonban kapott ki a nyolcaddöntő oda- és visszavágóján is, akkor a Liverpool ellen. (Opta Joe)

BL: Ronaldo duplája kevés volt a Juventus továbbjutásához, Varane kapitális hibái megpecsételték a Real sorsát - videók
A Manchester City és az Olympique Lyon jutott negyeddöntőbe a koronavírus-járvány miatt öt hónapnyi szünet után pénteken újraindult labdarúgó Bajnokok Ligájában, a nyolcaddöntő visszavágóján az angolok ezúttal házigazdaként győzték le 2-1-re a Real Madridot, a franciák pedig 2-1-re kikaptak ugyan a Juventus otthonában, de idegenbeli góljuk továbbjutást ért.