BL: Ronaldo duplája kevés volt a Juventus továbbjutásához, Varane kapitális hibái megpecsételték a Real sorsát - videók

A Manchester City és az Olympique Lyon jutott negyeddöntőbe a koronavírus-járvány miatt öt hónapnyi szünet után pénteken újraindult labdarúgó Bajnokok Ligájában, a nyolcaddöntő visszavágóján az angolok ezúttal házigazdaként győzték le 2-1-re a Real Madridot, a franciák pedig 2-1-re kikaptak ugyan a Juventus otthonában, de idegenbeli góljuk továbbjutást ért.
Csakfoci Admin 2020. augusztus 7., péntek 22:55
Szerző: Csakfoci Admin 2020. augusztus 7., péntek 22:55
Juventus-Lyon 2-1 (Ronaldo 43. - büntetőből, 60., ill. Depay 12. - büntetőből)
Továbbjutott: az Olympique Lyon 2-2-vel, idegenben szerzett góllal.

A torinói összecsapás első félidejében mindkét gárda büntetőből volt eredményes: a Lyon 12. percben megszerzett vezető találatára Cristiano Ronaldo révén a 43. percben válaszolt a Juventus.

Az olasz együttes a szünet után is megőrizte mezőnyfölényét, és a portugál klasszis a 60. percben ismét eredményes volt, de a hátralévő időben a francia csapat már nem kapott újabb gólt, ami esetükben negyeddöntős részvételt jelentett.

Összefoglaló
Manchester City-Real Madrid 2-1 (Sterling 9., Gabriel Jesus 68., ill. Benzema 28.)
Továbbjutott: a Manchester City kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel.

Manchesterben védelmi megingást kihasználva Sterling góljával a 9. percben vezetéshez jutott a házigazda, amely a félidő közepéig kézben tartotta az irányítást. Akkor Benzema helyzete lendületet adott a vendégeknek, akik a francia csatár fejesével a 28. percben egyenlítettek. A második játékrészben végig az angolok diktálták a tempót, és Varane újabb óriási hibáját kihasználva Gabriel Jesus a 68. percben megszerezte a Manchester City győzelmét jelentő találatot.

A spanyolokkal vezetőedzőként három BL-trófeát nyerő Zinédine Zidane vezetőedzőként először búcsúzott csapatával a kupasorozat egyenes kieséses szakaszában.

A találkozókat zárt kapuk mögött rendezték, a két továbbjutó jövő szombaton egymással mérkőzik a negyeddöntőben. A nyolcaddöntő hátralévő két találkozójára szombaton kerül sor, jövő hét szerdától pedig már Lisszabonban az egymeccses negyeddöntőkkel folytatódik a küzdelem. (MTI)