BL: Már 2-0-ra is vezetett a Fradi a Molde ellen - végül a videóbíró is kellett a döntetlenhez

A Bajnokok Ligája playoff-körének első mérkőzésén a Fradi már 2-0-ra is vezetett idegenben, innen fordított a Molde, de végül összejött az egyenlítés.
Privacsek András 2020. szeptember 23., szerda 22:52
Szerző: Privacsek András 2020. szeptember 23., szerda 22:52

Kiválóan kezdte a meccset a Fradi. A 7. percben Botka adott jobbról középre, Boli megelőzte védőjét és négy méterről a kapuba lőtt. Ezt követően a Molde valamelyest többet birtokolta a labdát, de veszélyt nem jelentettek a hazaiak Dibusz kapujára. Jamesnek volt két fejese, de mindkettő pontatlan volt. A félidő utolsó negyedórája megint a Fradié volt, a magyar bajnok magabiztosan őrizte az előnyét.

Ilyen még soha nem volt Fradi-meccsen: A BL-playoffban az UEFA fizeti a videóbírós rendszert
A Bajnokok Ligája playoff-körében már kötelező lesz a VAR (Video Assistant Referee) használata. Mindez azt jelenti, hogy szerdán a Molde elleni idegenbeli mérkőzésen a Ferencváros videóbírós mérkőzésen lép pályára, ahogy természetesen a visszavágón is.

A második félidőt is jól kezdtük. Az 52. percben ismét Botka adott pontosan középre, Uzuni pedig 11 méterről fejelt a jobb sarokba. Gyorsan jött azonban a szépítés: egy jobb oldali szöglet után James 5 méteres fejesébe Dibusz csak belekapni tudott, de a labda a hálóban kötött ki.

A norvégok gyorsan egyenlítettek: Eikrem egy szép támadás végén 12 méterről kapásból kilőtte a jobb sarkot.

A 74. percben az addig hibátlanul játszó Blazic eladta a labdát a saját térfelének közepén, James kapura tört, majd lövését Haratin blokkolta a tizenhatoson belül. Félő volt, hogy kézzel tette, de kétperces videóbírózás után végül a játékvezető nem ítélt 11-est.

A 83. percben sajnos fordított a Molde: egy balról érkező szabadrúgást Ellingsen fejelt a jobb sarokba. Szerencsére gyorsan egyenlítettünk, a csereként beállt Zubkov lövését a tizenhatoson belül kézzel blokkolták, a játékvezető 11-est ítélt, amit Haratin a bal sarokba lőtt.

A 3-3 jó eredmény idegenben. A visszavágót szeptember 29-én, kedden 21 órától rendezik a Groupama Arénában.

Bajnokok Ligája, rájátszás, 1. mérkőzés:

Molde - Ferencváros 3-3 (James 55., Eikrem 65., Ellingsen 83., ill. Boli, 7., Uzuni 52., Haratin 87. - 11-esből)

Molde: Linde - Wingo, Gregersen, Ellingsen, Haugen - Aursnes, Hussain - E. Hestad, Wolff Eikrem (Omoijuanfo, 81.), Knudtzon (Brynhildsen, 57.) - James (Bolly, 89.)

Ferencváros: Dibusz - Botka, Frimpong, Blazic, Civic - Laidouni, Haratin, Somália (Sigér, 70.) - Tokmac (Isael, 88.), Boli (Zubkov, 72.), Uzuni