BL: Kétszámjegyű Bayern-továbbjutás, csak ráijesztettek a Realra - eredmények

Továbbjutottak az esélyesek, bár mindkét klub hátrányba került a visszavágón.
Mokány Lajos 2017. március 7., kedd 21:39
Szerző: Mokány Lajos 2017. március 7., kedd 21:39

A Real Madrid kétgólos előnyből várta a nápolyi visszavágót, ám az első félidő okozott izgalmakat a spanyoloknak. Az első negyedórát különösen megnyomta a Napoli, amely számos helyzetet dolgozott ki - és hagyott ki. De a vezetést így is megszerezte: Hamsík remek passzát Mertens szépen értékesítette (1-0). C. Ronaldo egy kapufával válaszolt, de a túloldalon Mertens is eltalálta azt, így izgalmakat ígért a második félidő.

Ez nem következett be: Sergio Ramos gyorsan egyenlített egy fejesgóllal, nem sokkal később pedig ismét hasonló módon volt eredményes, így a madridiak kettős győzelemmel jutottak tovább. A vége 3-1 lett a vendégeknek, hiszen Morata is betalált a legvégén.

A Bayern londoni vendégjátéka nem sok izgalmat ígért, hiszen 5-1-re nyertek az odavágón a müncheniek. Az Arsenal Walcott bombagóljával csökkentette a hátrányát, de a második félidőben még újabb gólokra lett volna szüksége Arséne Wenger csapatának. Amelynek sorsát Koscielny kiállítása pecsételte meg: ez után 37 perc alatt ötöt vágott a Bayern. Sorrendben Lewandowski, Robben, Costa és Vidal kétszer talált be, így a müncheniek 10-2-es összesítéssel jutottak tovább a Bajnokok Ligájában.

EREDMÉNYEK:

Napoli – Real Madrid 1-3 (1-0)
Gólszerzők: Mertens (24.), illetve Ramos (52., 57.), Morata (91.)

Arsenal – Bayern München 1-5 (1-0)
Gólszerzők: Walcott (20.), illetve Lewandowski (55., 11-esből), Robben (68.), Douglas Costa (78.), Vidal (80., 85.)