Fotó: lvz.de

BL: Gulácsit szétszedték a horrorhibája miatt, náci karlendítés és majomhuhogás Párizsban – visszhangok, videók

A Bajnokok Ligája-csoportkör keddi játéknapjának legérdekesebb pillanatai, szereplői és nyilatkozatai. Visszhangok.
Nyikes Zoltán 2022. szeptember 7., szerda 9:52
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. szeptember 7., szerda 9:52

A keddi játéknap eredményei

E-csoport:
Dinamo Zagreb – Chelsea 1-0 (Orsic 13.)
Salzburg – AC Milan 1-1 1–1 (Okafor 28., Saelemakers 40.)

F-csoport:
Celtic – Real Madrid 0-3 (Vinícius Jr. 56., Modric 60., Hazard 77.)
RB Leipzig – Sahtar Donyeck 1-4 (Simakan 58., ill. Shved 16., 58., Mudryk 76., L. Traoré 85.)

G-csoport:
Borussia Dortmund – FC Köbenhavn 3-0 (Reus 35., Guerreiro 42., Belligham 83.)
Sevilla – Manchester City 0-4 (Haaland 20., 67., Foden 58., Dias 92.)

H-csoport:
Paris Saint-Germain – Juventus 2-1 (Mbappé 5., 22., ill. McKennie 53.)
Benfica – Maccabi Haifa 2-0 (R. Silva 50., Grimaldo 55.)

A nap nyilatkozatai

Domenico Tedesco (RB Leipzig, vezetőedző): – Nehéz most megtalálni a megfelelő szavakat. Az, ahogyan a meccs alakult, őrületes, és bizonyos mértékig tükrözi azt, amit az elmúlt hetekben át kellett élnünk, de nem lenne fair, ha ezt a fiúk hozzáállásának tudnánk be. A szünet után tulajdonképpen jó érzésem volt, aztán a második donyecki lövésből újabb gólt kaptunk. Túl könnyen elvesztettük a labdákat, sok ellentámadást kellett megakadályoznunk, aztán nem voltunk olyan bátrak előrefelé. Csalódott vagyok, de szerdán ismét új nap kezdődik, és akkor már a Dortmundra kell készülnünk. (lvz.de)

Gulácsi Péter (RB Leipzig): – Az első góljuknál nagy hibát követtem el, ennek nem szabadott volna megtörténnie. Ezután sikerült egyenlítenünk, de a Sahtar második gólja mentálisan egy igazi pofon volt számunkra, nagyon nehéz volt elviselni. Ha megnézzük a mérkőzést, 90 percen keresztül mindent beleadtunk, de nem akarunk semmit sem szépíteni. Amikor 2-1-es hátrányba kerültünk, kicsit kinyíltunk, hátul nem voltunk olyan biztosak. Nagyon szerettük volna megnyerni a meccset, de jelenleg sok minden ellenünk szól. Mostanában sokat hibázunk, és ezekért könyörtelenül megbüntetnek minket. Nagyon rosszul kezdtük a szezont, és a hétvégén nagy meccs vár ránk a Borussia Dortmund ellen, ahol mindent bele kell adnunk. Az edző nem tud mit tenni a kapott gólok ellen, semmi köze a pályán elkövetett hibáinkhoz, mindannyian felnőttek vagyunk. Nekünk - a csapatnak és az edzőnek - kell megfordítanunk ezt a rossz helyzetet. Ma reakciót akartunk mutatni, de ez nem sikerült. A négy gól, amit kaptunk, gyakorlatilag négy öngól volt. (rbleipzig.com)

Szoboszlai Dominik (RB Leipzig): – Nem találok szavakat erre a meccsre. Valami hiányzott, de nem tudjuk, hogy mi, azon vagyunk, hogy ezt kiderítsük. A csapatnak most akaraterőre van szüksége. Olyan játékosokra van szükségünk, akik mindent beleadnak a csapatért és meghalnak egymásért a pályán. A Bundesligában nincsenek könnyű ellenfelek. A Dortmund kemény ellenfél lesz, de készen fogunk állni. (lvz.de)

Carlo Ancelotti (Real Madrid, vezetőedző): – A második félidőben a csapat nagyon jól játszott, nagyon elégedett vagyok. Ekkor jók voltunk a labdabirtoklásban, és amikor helyünk volt, akkor jól mentünk előre. Az első félidőben szenvedtünk, mert egy jó csapat volt az ellenfelünk, de a játékosaim képesek szenvedni anélkül, hogy elveszítenék a fejüket. Fantasztikus volt a hangulat a stadionban, nagyszerű élmény volt itt játszani. Benzema sérülése nem tűnik komolynak, de meg kell várnunk a szerdai vizsgálatokat. Eden Hazard az edzéseken motiváltnak tűnik és jól teljesít, a második félidőben meghatározó volt a játékunkban, ő egy fontos játékos számunkra. (realmadrid.com)

Christophe Galtier (PSG): – Két különböző félidő láthattunk. Volt az első, ahol úgy éreztem, hogy jól kezdtük a mérkőzést, és ahol a csapat nagyon élvezte a játékot, sok veszélyes helyzetet alakítottunk ki és jól védekeztünk. Az első félidőben elszórtunk néhány lehetőséget, de a kétgólos előny megérdemelt volt. Aztán ott volt a második félidő, amikor egy pontrúgás után kaptunk gólt, gyorsabban kellett volna kijönnünk a kapu elöl. Ha a harmadik gólt mi lőttük volna, akkor lezárhattuk volna a meccset, de a szépítés újra reményt adott a Juventusnak. Volt időszak, amikor a védőink hősiesen küzdöttek hátul, hogy ne kapjunk második gólt, de összességében megérdemelt volt a győzelem. Ez fontos a szurkolóinknak, a klubnak, a játékosnak és nekem is személyes szinten. (psg.fr)

Massimiliano Allegri (Juventus): – A csapat ma este jó meccset játszott, de sajnálattal térünk haza az eredmény miatt. Mindenképpen javulnunk kell, de ez egy elszalasztott lehetőség volt a pontszerzésre. Az első félidőben túl idegesek voltunk, de a másodikban már jobban teljesítettünk. Dusan Vlahovic jó meccset játszott, ahogyan az összes játékos, aki ma este pályára lépett. Amikor ilyen csapatok ellen játszol, a legnagyobb nehézség az, amikor nincs nálad a labda. A két gól, amit kaptunk, Neymar és Lionel Messi klasszis játékának eredménye, de mindkettő elkerülhető lett volna nagyobb odafigyeléssel. Most már a Salernitana legyőzésére kell gondolnunk, mert nem hullajthatunk pontot. (juventus.com)

A nap statisztikái

Erling Haaland az első Manchester City-játékos, aki a Premier League- és a Bajnokok Ligája-debütálásán is betalált.

Erling Haaland a negyedik olyan játékos a BL történelmében, aki három különböző csapatban (Salzburg, Dortmund, Manchester City) is gólt lőtt az első meccsén a sorozatban. Eddig erre Fernando Morientes, Javier Saviola és Zlatan Ibrahimovic volt képes.

A Dinamo Zagreb elleni volt Thomas Tuchel 100. mérkőzése a Chelsea kispadján. A német tréner első 50 meccsén mindössze 24 gólt kapott a londoni klub, míg az utóbbi 50 meccsén 53-at.

A nap botránya

Náci karlendítések és majomhuhogásokat rögzítettek a Juventus szurkolóitól a Parc des Princes-ben.

A nap (másik) bakija

Nemcsak az RB Leipzig magyar kapusa, Gulácsi Péter, hanem a Paris Saint-Germain hálóőre, Gianluigi Donnarumma is nagyot hibázott a Juventus találatánál.

A nap címlapjai

– L'Equipe: "A rakéta felszállt"
La Gazzetta dello Sport: "Kár érte, hölgyem! A Bianconeri későn ébredt fel a PSG ellen."
AS: "Hazard is csatlakozott a fiesztához"
Marca: "A bajnok még mindig jelen van"
eurosport.de: "Tovább súlyosbodik a Lipcse válsága, Gulácsi megabakija is kellett a vereséghez"
Leipziger Volkszeitung: "Nagy baklövés Gulacsi részéről: pofonegyszerű gólt ajándékozott az RB Leipzig csapatkapitánya"
The Sun: "Nézd meg az ex-liverpooli Gulácsi horrorisztikus hibáját, miután Neuerként próbált irányítani hátul"
sport.pl: "Gulácsi egész életében emlékezni fog erre az estére. Már megvan a BL-szezon legabszurdabb gólja"

BL: Gulácsi óriási hibája után került hátrányba a Lipcse - videó
1-0-ra vezetett a félidőben a Sahtar Donyeck az RB Leipzig elleni németországi Bajnokok Ligája-csoportmeccsen. Az ukránok vezető találatához Gulácsi Péter rossz döntése is kellett: a magyar válogatott hálóőr a 16. percben a saját térfele közepén adta el a labdát, amit Marian Shved aztán az üresen maradt kapuba lőtt.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)