Újabb dráma a BL-ben: Az Ajax a 96. percben bukta el, döntőben a Tottenham - videó

A Bajnokok Ligája második elődöntőjének visszavágóján az Ajax már 2-0-ra vezetett, de az utolsó pillanatokban elbukta a továbbjutást a Tottenham ellen. Az angolok 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal jutottak a BL döntőjébe, ahol a Liverpoollal találkoznak.
Privacsek András 2019. május 8., szerda 23:01
Szerző: Privacsek András 2019. május 8., szerda 23:01

Az Ajax remekül kezdte a meccset, a 5. percben egy jobbról beívelt szöglet után de Ligt fejelt 6 méterről a jobb sarokba. Szinte a középkezdés után azonnal Son egyenlíthetett volna, de éles szögből a kapufát találta el. Son a 23. percben is helyzetbe került, 12 méteres lövését azonban fogta Onana.

A 30. percben Tadic egy jó csel után az ötös sarkától lőtt mellé, majd nem sokkal később a szerb gurított vissza Ziyechnek, aki 16 méterről kilőtte a hosszú sarkot.

A második félidőt fantasztikusan kezdte a Spurs, Dele Alli közeli lövését még kiütötte Onana, Moura 10 méteres löketével szemben azonban már ő is tehetetlen volt. Három perc elteltével a brazil egy kapu előtti kavarodást követően egyenlített, így az angol csapatnak már csak egy gólra volt szüksége a továbbjutáshoz.

A 64. percben Ziyech azonban  újra vezetéshez juttathatta volna az Ajaxot, de 11 méterről nagy helyzetben mellé gurított. Ziyech a 79. percben lezárhatta volna a párharcot, 16 méteres lövése a bal kapufán csattant. A 87. percben Vertongen megfordíthatta volna, de négy méterről nem talált a kapuba. A 96. percben jött a dráma: Moura harmadik góljával döntőbe lőtte a Tottenhamet.

Ajax - Tottenham 2-3 (De Ligt 6., Ziyech 35., Moura 56., Moura 59., 96.), továbbjutott a Tottenham 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal

A Liverpool - Tottenham döntőt június 1-jén a madridi Wanda Metropolitanoban rendezik.