BL: A Tottenham hőse a videóbírónak köszönte, döbbenetes felvétel Manchesterből - visszhangok

Minden idők egyik legőrültebb BL-mérkőzése (Man City - Tottenham 4-3) után a videóbíró volt a főszereplő Manchesterben, a Spurs ázsiai rekordere pédául igen hálásan beszélt a VAR-ról.
Dudás Gábor 2019. április 18., csütörtök 8:59
Szerző: Dudás Gábor 2019. április 18., csütörtök 8:59

A nap eredményei

Manchester City – Tottenham 4-3 (Sterling 4., 21., Silva 11., Agüero 59., ill. Son 7., 10., Lorente 74.) - továbbjutott a Tottenham (4-4, idegenben lőtt góllal)

Porto – Liverpool 1-4 (Militao 69., ill. Mané 26., Salah 65., Firmino 77., van Dijk 84.) - továbbjutott a Liverpool (6-1)

A nap videója

A City szurkolók az ötödik gólt és már a továbbjutást ünneplik, a Spurs játékosai a földön - majd jön Cakir és a videóbíró döntése: nincs gól! Elképesztő hangulati kontraszt!

A nap köszönete

"Soha nem láttam még ilyet. Kemény és őrült mérkőzés volt, nagyon büszkék vagyunk a csapatunkra. Elképesztő, mi volt a pályán.

Néha elég idegesítő tud lenni a videóbíró, de ma köszönetet kell mondanunk neki.

90 percen át harcoltunk együtt a társakkal, hihetetlen lelki erőről és küzdőszellemről tettünk tanúbizonyságot" - a Tottenham két gólt szerző - ezzel egyébként a BL történetének legeredményesebb (12 találat) ázsiai játékosává váló - dél-koreai támadója, Son Heung-min a meccs után.

A nap kiesője

Kevésbé szeretett bele Pep Guardiola, a Manchester City menedzsere a VAR-ba, és nem csak a meg nem adott hazai gól miatt.

"Egy bizonyos szögből úgy tűnt, Llorrente gólját kezezés előzte meg...a bíró nem így látta. (...) elég kemény volt így kiesni...közel éreztük magunkat a továbbjutáshoz, elég kegyetlen ez így, de el kell fogadnunk, nem tehetünk mást. A semleges szurkolóknak s biztos nagy élményt jelentett ez a mérkőzés. Öt gól az első félidőben, a másodikban pedig mindent megtettünk a továbbjutásért, sok helyzetünk volt, de kimaradtak, ezért pedig megfizettünk. Gratulálok a Tottenhamnek!"

Guardiola 2011-es, utolsó BL-győzelme óta maximum a négy közé tudott jutni aktuális csapataival (a Barcelonával egyszer, a Bayernnel háromszor), míg a City-vel továbbra is a negyeddöntő számára a "csúcs", egyszer már a 16 között búcsúzott az angolokkal, míg most - zsinórban másodszor - a legjobb 8 jelentette a végállomást számára.

A nap ítélete II.

A Guardiola által is megkérdőjelezett Cakir-döntés - a videóbíró segítségével döntött úgy a török, hogy Fernando Llorrente góljánál a spanyol karja nem játszott döntő szerepet abban, hogy a hazai kapuban kötött ki a labda...

A nap rekordere(i)

A szenegáli Sadio Mané igazi legendák nyomdokaiba lépett Portóban. A Liverpool támadója Samuel Eto'o és Didier Drogba után harmadik afrikai játékosként érte el a 10 gólos álomhatárt a BL kieséses szakaszában. Mohamed Salah-val együtt pedig a Liverpool BL-örökranglistájának második helyére léptek (14 gól), utolérve a legendás Ian Rusht. Steven Gerrard (21) áll már csak előttük.

A nap álomrajtja

A Bajnokok Ligájában még soha nem volt olyan mérkőzés, ahol az első 11 percben négy gól esett volna. Egészen szerdáig.