8 perc alatt véget ért a Fradi BL-álma: Simán nyert a Dinamo Zagreb Budapesten – videó

Elmaradt a csoda, a Ferencváros egy félidőn át tudott méltó ellenfele lenni a Dinamo Zagrebnek a budapesti BL-selejtező visszavágón. A horvát bajnok végül 4-0-ra nyert az utolsó bő húsz percben tíz emberrel játszó Fradi ellen és simán továbbjutott.
Csakfoci Admin 2019. augusztus 13., kedd 21:47
Szerző: Csakfoci Admin 2019. augusztus 13., kedd 21:47

Jól kezdett a Ferencváros, Tokmac révén két lehetősége is akadt a magyar bajnoknak, de sajnos közben a Dinamo Zagreb sem "lazsált", néhány perc után átvette az irányítást. A 3. minutumban, Hajovic lövésénél már védenie kellett a rövid saroknál Dibusznak.

A 16. percben aztán jött a gól: az első meccsen betaláló spanyol Dani Olmo tökéletes passza után a csapatkapitány, Ademi az ötös vonaláról megszerezte a vezetést a vendégeknek (0-1).

Az FTC ment előre becsülettel, a gól után pedig a horvátok pedig picit visszább vettek az iramból. A magyar bajnoknál a Lovrencsics-Zubkov jobbszárny volt az aktívabb, de a sok beadás nem ért célt, a vendégek védelem állta a szórványos rohamokat. A lefújás előtt nem sokkal azonban Sigér kis híján egyenlített, távoli lövése a jobb kapufáról pattant az oldalvonalon túlra.

A szünet után aztán mindössze nyolc perc alatt eldöntötte a továbbjutás kérdését a vendégcsapat. A 47. percben, Sigér eladott labdája után Petkovicot találta meg Orsic passza és a csatár estében a kapuba lőtt (0-2).

Az 55. percben aztán Dani Olmo is feliratkozott a budapesti góllövőlistára, 14 méterről lőtt a jobb sarokba a spanyol támadó középpályás (0-3).

És ezzel még nem volt vége: a 69. percben Civic kapta meg a második sárgáját, a Dinamo pedig nem sokkal később kihasználta emberelőnyét. A 79. percben Majer távoli lövése Dibuszról pattant a másik vendégcsere, Gojak elé, aki belőtte a negyedik horvát gólt is (0-4).

A 89. percben Petkovic véleményes büntetőből lőhette volna az ötödiket, de csúnyán a léc fölé bombázott.

A Dinamo Zagreb 5-1-s összesítéssel jutott tovább és a norvég Rosenborggal találkozik majd a BL playoff-körében, míg az FTC az Európa Liga főtábláért a litván Suduvával vagy az izraeli Maccabi Tel-Avivval küzd majd meg, elsőként augusztus 22-én.

Bajnokok Ligája-selejtező, 3. forduló:

Ferencváros - Dinamo Zagreb 0-4 (Ademi 16., Petković 47., Olmo 55., Gojak 79.) - piros lap: Civic (FTC, 69.)

Továbbjutott a Dinamo, 5-1-s összesítéssel.

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Dvali, Civic - Haratin, Sigér - Zubkov, Skvarka (Heister, 71.), Tokmac (Varga R., 66.) - Szignyevics (Boli, 84.)

Dinamo Zagreb: Livakovic - Leovac, Peric, Dilaver, Stojanovic - Moro, Ademi, Dani Olmo (Situm, 84.) - Hajrovic (Majer, 77.), Petkovic, Orsic

Rebrov: "Lehet, hogy nem állunk készen a BL-re" – értékelés
Dicsérte is csapatát a 100 milliós ellenfél elleni helytállása miatt, ugyanakkor elismerte a Fradi edzője, hogy sebességben és helyzetkihasználásban nem tudták felvenni a versenyt a horvátokkal. Szergej Rebrov értékelése a BL-kiesés után.