Videó: Lecsúszott vagy mestermunka? - ezzel a különös góllal verte a West Ham a Chelsea-t

Kétszer is hátrányban volt, mégis legyőzte a West Ham az éllovas Chelsea-t az angol bajnokság 15. fordulójának rangadóján.
Nyikes Zoltán 2021. december 4., szombat 16:19
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. december 4., szombat 16:19

A negyedik helyen álló hazaiak előbb a 40., majd az 56. percben egyenlítettek, a győzelmet pedig egy furcsa góllal harcolták ki: nehéz eldönteni, hogy Arthur Masuaku a 87. percben beadni akart vagy tudatosan lepte meg a Chelsea kapusát, a lövése mindenesetre a kapu jobb felső sarkában kötött ki, Edouard Mendy pedig hiába nyújtózott.

A Lőw Zsolt másodedzőt is foglalkoztató londoniak a mostani idényben a második vereségüket szenvedték el a bajnokságban, ezzel leszorulhatnak az első helyről, mert a szombati játéknapon a Manchester City és a Liverpool is megelőzheti.

Premier League, 15. forduló

West Ham United–Chelsea 3-2 (Lanzini 40. - 11-esből, Bowen 56., Masuaku 87., ill. T. Silva 28., Mount 44.)

Masuaku győztes gólja

A meccs összefoglalója

A Sevilla 1-0-ra legyőzte a Villarrealt a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának első szombati mérkőzésén.

Sikerével az andalúz gárda feledtette híveivel az előző fordulóban a listavezető Real Madridtól elszenvedett vereséget, és feljött a királyi gárda mögé a tabella második helyére, bár ismét leszorulhat a dobogóról, mivel a szombat esti programban pályára lépő Atlético Madrid és Real Sociedad visszaelőzhet. Igaz, ehhez utóbbi együttesnek a Real Madridot kell legyőznie. (MTI)

La Liga, 16. forduló:

Sevilla-Villarreal 1-0 (Ocampos 16.)

Ezzel a góllal nyert a Sevilla

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.