Premier League: Tottenham-siker a Leeds ellen, Szon százados lett - videó

A papírformának megfelelően könnyedén, 3-0-ra nyert a Tottenham a Premier League 17. fordulójának szombati mérkőzésén az újonc Leeds United ellen. Szong Hun Min 100. alkalommal lépett pályára a londoniak színeiben.
Csakfoci Admin 2021. január 2., szombat 15:21
Szerző: Csakfoci Admin 2021. január 2., szombat 15:21
Premier League, 17. forduló
Tottenham-Leeds United 3-0 (Kane 29. - 11-esből, Szon 43., Alderweireld 50.) - kiállítva: Doherty 92. (Tottenham)

A Tottenham rögtön a kezdés után magához ragadta a kezdeményezést. A londoniak több ígéretes támadást vezettek, és csak idő kérdése volt, mikor szereznek vezetést. A 27. percben Bergwijn esett el Alioski mellett, a játékvezető tizenegyest ítélt. Némi videóbírózás után Kane állt a labda mögé, majd magabiztosan értékesítette a büntetőt.

A félidő lefújása előtt kétgólosra növelték előnyüket a fővárosiak. Egy kirúgás után Kane adott jobbról középre, ahol Szon megelőzte védőjét, és a bal alsóba helyezett.

A futballstatisztikákkal foglalkozó Opta adatai szerint minden sorozatot figyelembe véve századszor volt eredményes a Spurs mezében.

Fordulás után az 50. percben Szon jobboldali szögletét Alderweireld három méterről bólintott Meslier kapujába. Negyedórával később újabb gólt szerezhetett volna José Mourinho együttese, azonban Kane 5 méteres próbálkozását a Leeds kapusa védte.

A hosszabbításban még Doherty rúgta meg rossz ütemben Hernándezt, villant a második sárga és vele együtt a piros is. Az eredmény már nem változott: a Tottenham négy nyeretlen bajnoki mérkőzés után gyűjtötte be ismét a három pontot az angol élvonalban, és tovább tapad az éllovas Liverpoolra. (MTI/csakfoci.hu)

Premier League: Otthon bukott Ancelotti csapata, az MU beérte a Liverpoolt - videó
Az új év első két mérkőzését rendezték a Premier League-ben. Meglepetésre kikapott az Everton, a Manchester United ugyanakkor legyőzte az Aston Villát és pontszámban beérte az éllovas Liverpoolt.