ROSTOV-ON-DON, RUSSIA - JULY 02: Nacer Chadli of Belgium celebrates scoring a goal to make it 3-2 during the 2018 FIFA World Cup Russia Round of 16 match between Belgium and Japan at Rostov Arena on July 2, 2018 in Rostov-on-Don, Russia. (Photo by Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images)

Óriási fordítás a foci vb-n: A belgák 0-2-ről, a 94. percben jutottak tovább - videó

Foci vb: A japánok már 2-0-ra is vezettek, de a belgák előbb szépítettek, majd két cserejátékos góljával fordítottak is, és bejutottak a negyeddöntőbe.
Budai László 2018. július 2., hétfő 21:58
Szerző: Budai László 2018. július 2., hétfő 21:58

Világbajnokság, nyolcaddöntő

Belgium-Japán 3-2 (Vertonghen 69., Fellaini 74., Chadli 94., ill. Haraguchi 48., Inui 52.)

Az első tíz percben meglepetésre az ázsiaiak voltak aktívabbak, akik Kagawa révén veszélyeztettek is: 18 méterről azonban a bal kapufa mellé lőtt a legismertebb japán. Ezután a belgák átvették a kezdeményezést: Lukakuhoz többször is eljutott a labda, de vagy blokkolni tudtak a védők, vagy a kapus lopta le az erős fizikumú csatár lábáról a labdát. Lövéssel Hazard próbálkozott, 15 méteres bombáját kiütötte Kavashima.

A félidő második felében a belgák részéről Kompany nem talált kaput kapásból, kiszorított szögből, a japánoktól Inui bólintott hat méterről, Courtois azonban lehúzta a labdát. A 45. percben aztán centikre voltak a japánok a góltól: Nagatomo beadásába Osako ért bele, a labdát Courtois szedte volna fel, de kicsúszott a kezéből a labda, amely a gólvonal felé tartott, de a belga kapus még visszaért. Osako egyébként lesen állt, de a bíró nem jelzett.

A második játékrész nagy meglepetésekkel kezdődött. Előbb Verthongen hibáját követően Haraguchihoz jutott el a labda, ő pedig 14 méterről kilőtte a jobb alsót, majd Inui bombázott a bal alsóba 22-ről (0-2). Igaz, az első japán gól után egyenlíthettek volna a belgák, Hazard azonban 13 méterről a bal kapufára lőtt.

A 63. percben közel volt a belga szépítés: Meunier kitűnő beadása után azonban Lukaku négy méterről, nagy helyzetben mellé bólintott. Martínez kettőt cserélt: Carrasco és Mertens helyett Fellaini, valamint Chadli jött. Egyelőre nem emiatt, de hamar jött a szépítés: egy jobboldali szöglet után nem tudtak felszabadítani a japánok, Vertonghen megpróbálta oldalról középre fejelni a labdát, amely azonban nagy szerencséjére a bal felsőben kötött ki (1-2). Pár percre rá az egyenlítés is összejött, ez pedig már az egyik cserének volt köszönhető: Hazard baloldali beadását Fellaini fejelte öt méterről a kapuba (2-2).

A japánok nem törtek meg a gyorsan kapott két góltól, így nyílt maradt a hajrá is. Kavashima előbb Chadli, majd Lukaku közeli fejesét is bravúrral védte - ezzel a belgák veszélyeztettek -, míg Courtois egy Witsel-lövést (öngól lett volna) és egy Honda-szabadrúgást védett. A 94. percben aztán jött a slusszpoén: elöl ragadtak a támadó japánok, a belgák pedig lekontrázták őket, és Chadli közeli lövésével továbbjutottak (3-2).

A belgák majd a brazilokkal találkoznak a negyeddöntőben.

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.