Magyarok a foci vb-n: "Amikor kiabáltunk Messinek, odalépett" - fotók

Felejthetetlen élményekkel térhet haza Moszkvából az a nyolc magyar gyerek, aki játékosokat kísért ki a Szpartak Stadion gyepére az oroszországi világbajnokság Argentína-Izland mérkőzésén.
Dudás Gábor 2018. június 18., hétfő 14:25
Felejthetetlen élményekkel térhet haza Moszkvából az a nyolc magyar gyerek, aki játékosokat kísért ki a Szpartak Stadion gyepére az oroszországi világbajnokság Argentína-Izland mérkőzésén.
Szerző: Dudás Gábor 2018. június 18., hétfő 14:25

Olti Miksának a később a mérkőzés legjobbjának megválasztott Halldórsson, Kreisz Attilának pedig a góllövő Finnbogason volt a párja, míg Páll Csaba Magnússonnal, Oszfolk Hajnalka R. Sigurdssonnal, Galambos Zsombor Árnasonnal, Szalados Márton Saevarssonnal, Tóth Bálint Hallfredssonnal, Bengyeszkov Lilla pedig Bjarnasonnal vonult a pályára, miközben a kivetítőn olvasható volt a nevük.

Tóth Bálint és Galambos Zsombor még ennél is nagyobb élményben részesült: Lionel Messitől kapott pacsit.

"Szerencsénk volt, mert az argentin játékosok hamarabb megérkeztek a játékoskijáróba, és amikor kiabáltunk Messinek, odalépett, ránk mosolygott és adott egy pacsit nekem és a Bálintnak is. Minden vágyam teljesült, nagyon boldog vagyok!" - mondta Galambos Zsombor.

A gyerekek a szombati mérkőzést a lelátóról nézhették végig, majd vasárnap meglátogatták az egykori cári rezidenciát a Kolomenszkoje Parkban, korabeli ruhákba öltöztek, népi játékokat játszhattak, és lovaskocsikázáson vehettek részt. Volt focis programjuk is: free-style bemutató megtekintése után játszottak az argentin játékoskísérőkkel, 1-1 lett az eredmény, a magyar gólszerző Olti Miksa volt. A szülői mérkőzés ugyancsak 1-1-gyel zárult.

A vasárnapi program hajókázással és vacsorával ért véget a Moszkva folyón, s a csoport hétfőn utazik haza. (MTI)

Átigazolások
Légiósok
Tajti Mátyás
A román élvonalban szereplő FK Csíkszereda hivatalos felületein jelentette be, hogy szerződtette Tajti Mátyást.
DVSC
Yacouba Silué
Alig másfél év után távozhat Yacouba Silue, a DVSC elefántcsontparti csatára, aki az utóbbi időben kevés játéklehetőséget kapott a hajdúságiaknál.
DVSC
Fiatalok hosszabbítottak
A DVSC meghosszabbította Egri Imre, Kohut Máté és Tercza Gergő szerződését, míg Patai Dávid a többiekhez hasonlóan profi szerződést kapott - mindannyian rendszeresen meghívót kapnak az U-válogatottakba.  
Tovább az összes átigazoláshoz