Foci vb: Svédország harmadszor nullázott és már a 8 között van – videó

A svájci válogatott kevés helyzetet hozó mérkőzésen 1-0-ra kikapott a svédektől a foci vb nyolcaddöntőjében.
Csakfoci Admin 2018. július 3., kedd 17:56
Szerző: Csakfoci Admin 2018. július 3., kedd 17:56

A mérkőzés alaphangját a 8. percbren Marcus Berg adta meg, azonban az ötös jobb sarka elől csúnyán a kapu mellé lőtt. Húsz perccel később ismét a svédek veszélyeztettek, Berg kínálta meg lövéssel a svájci kapust, Yann Sommert, aki hatalmas bravúrral védett. A félidő végéhez közeledve a svájciak is próbálkoztak, de rendre pontatlanok voltak. A 42. percben Emil Forsberg végezhetett el szabadrúgást 22 méterről, a lövése a sorfalban tartózkodó Blerim Dzemalin pattant meg, aki a jobb felső fölé fejelte a labdát, s így maradt a 0-0-s félidei eredmény.

A fordulás után az első félidőhöz hasonlóan nem volt különösebb gólhelyzet. Az aktívabbak inkább a svédek voltak, ami a gólban is megmutatkozott. A 66. percben Mikel Forsberg lőtt kapura tizennyolc méterről, majd a lövése az ötös előtt álló Manuel Akanjin megpattant és a labda utat talált a kapu jobb felső sarkába (1-0). A bekapott gól után a svájciak cserékkel frissítettek, Breel Embolo és Haris Seferovic is beállt. A svájciak magasabb fokozatra kapcsoltak, és a 76. percben Xherdan Shaqiri szöglete után Akanji centikkel maradt le a beadásról.

A hátralévő szűk negyedórában a svájciak mindent megtettek az egyenlítésért - Rodríguez beadása után Seferovic fejesét Lindelöf tisztázta. A 94. percben Isaac Thelin futtatta Martin Olssont, akit Michael Lang fellökött. A játékvezető kiállÍtotta a svájci védőt, és büntetőt ítélt. Némi videóbírózás után szabadrúgással jöhettek a svédek, ami a sorfalban végződött, s így a németek elleni vereséget leszámítva harmadszor nem kaptak gólt, s így bejutottak a nyolcaddöntőbe.