NIZHNY NOVGOROD, RUSSIA - JULY 01: Mario Mandzukic of Croatia celebrates scoring a goal to make it 1-1 with Ivan Perisic of Croatia during the 2018 FIFA World Cup Russia Round of 16 match between Croatia and Denmark at Nizhny Novgorod Stadium on July 1, 2018 in Nizhny Novgorod, Russia. (Photo by Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images)

Foci vb: Modric majdnem negatív hős lett, 11-esekkel mentek tovább a horvátok - videó

A második vasárnapi nyolcaddöntőben is 11-esek döntöttek. A horvátok 1-1-es rendes játékidő után, büntetőkkel 3-2-re nyertek. Modric a 117. percben 11-est hibázott.
Privacsek András 2018. július 1., vasárnap 22:48
Szerző: Privacsek András 2018. július 1., vasárnap 22:48

1. félidő:

Villámrajtot vettek a csapatok, a 2. percben egy nagy bedobást követően Jörgensen közelről passzolt a kapuba, majd a 4. percben Mandzukic használta ki a dán védők hibáját és hat méterről a jobb sarokba lőtt. Szűk félóra után Braithwaite éles szögből leadott lövését védte Subasic, aztán Rakitic bombáját Schmeichel. A 39. percben Lovren alig csúsztatott mellé, nem sokkal később pedig Eriksen tekert 16-ról a felső lécre.

2. félidő:

A második félidő már sokkal gyengébbre sikeredett.  Jörgensennek, valamint Rebicnek volt egy-egy lövése, de minkét esetben magabiztosan védtek a kapusok.  A végén Schöne és Rakitic bombája sem talált kaput, jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás. A 117. percben óriási esélyt kapott Horvátország.  Modric kiugratta Rebicet, akit hátulról Jörgensen buktatott - 11-es! Modric végezte el a büntetőt, a bal sarkot célozta meg, de Schmeichel védett. Mivel nem esett gól, 11-esek döntöttek 3-2-re a horvátok javára. Subasic három 11-est is megfogott, Modric újra lőtt, ezúttal betalált.

A horvátok az oroszokkal találkoznak a negyeddöntőben.

Horvátország – Dánia 1-1 (Mandzukic 4., ill. Jörgensen 2.), 11-esekkel: 3-2