Foci vb: Anglia a 93. percben bukott, aztán úgy nyert, ahogy nem szokott – videó

Kedden, az utolsó vb-nyolcaddöntőn az angolok 1-1-es rendes játékidő után, büntetőkkel 4-3-ra nyertek. Mina a sírból hozta vissza Kolumbiát, de hiába.
Csakfoci Admin 2018. július 3., kedd 22:57
Szerző: Csakfoci Admin 2018. július 3., kedd 22:57

Felejthető első félidőt játszott egymással Kolumbia és Anglia 44 190 néző előtt. A mérkőzés első legnagyobb helyzete a 17. percben volt, Kieran Trippier jobb oldali beadása után Harry Kane a védője szorításából pár méterrel a kapu fölé fejelt. A 34. percben csodával a kolumbiaiak is eljutottak lövésig: Radamel Falcao készítette le a labdát lövésre Juan Quinterónak, aki kb. 20 méterről a kapu mellé lőtt. A 41. percben még egy szabadrúgást végezhettek el az angolok - közben a sorfalban Wílmar Barrios mellkason fejelte Jordan Hendersont és csak egy sárga lapot kapott -, ám Trippier a kapu jobb oldala mellé durrantott, így 0-0-al mentek pihenni a csapatok.

A fordulás után hasonló volt a játék képe, mint az első félidőnek. Jobbára az angolok dolgoztak ki helyzeteket, de a befejezéseknél pontatlanok voltak. Az 54. percben Carlos Sánchez vitte földre Harry Kane-t a tizenhatoson belül, s így büntetőhöz jutott Anglia. Némi videóbírózás után a sértett állt oda a tizenegyeshez és a kapu bal oldalába rúgta a labdát, amivel megszerezte a vezetést és önmaga hatodik gólját (0-1). A bekapott gól után kissé elszabadultak az indulatok, a sárga lapok domináltak a gólok és a helyzetek helyett. A 82. percben a semmiből egyenlíthetett volna Kolumbia: Kyle Walker hibájából Radamel Falcao lódult meg és passzolt az üresen érkező Juan Cuadradóhoz, aki csúnyán fölé lőtt.

Amikor már mindenki azt gondolta, hogy eldőlt a mérkőzés, az első szögletéből Kolumbia kiegyenlített a 93. percben. Yerry Mina mindenkinél magasabbra emelkedett és öt méterről lefejelte a labdát a földre, ami Kieran Trippier fölött a léc alá vágódott (1-1), így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás. A 113. percben óriási lehetőséget puskázott el Anglia. Danny Rose húzott el a bal oldalon, kicsivel a bal alsó mellé gurított. Mivel nem esett gól, 11-esek döntöttek 4-3-ra az angolok javára. A nagy tornákon gyakorta büntetőkkel bukó Anglia ezúttal "megtörte az átkot" és a legjobb nyolc közé jutott, ahol Svédország lesz az ellenfele.