SAMARA, RUSSIA - JULY 7, 2018: England's players celebrate scoring in the 2018 FIFA World Cup Quarterfinal match against at Samara Arena Stadium. Anton Novoderezhkin/TASS (Photo by Anton NovoderezhkinTASS via Getty Images)

Foci vb: Anglia 28 év után, fejesgólokkal jutott elődöntőbe - videó

Az angol válogatott magabiztos teljesítménnyel, két góllal felülmúlta a svédeket, így elődöntőbe jutott az oroszországi világbajnokságon.
Csakfoci Admin 2018. július 7., szombat 17:53
Szerző: Csakfoci Admin 2018. július 7., szombat 17:53

Nem kezdődött izgalmasan Svédország Anglia elleni negyeddöntője, az első 15 perc helyzet nélkül zajlott, Claesson távoli lövése jelentette az első említhető próbálkozást. A 20. perc után egyre inkább átvették az irányítást az angolok, félóra után pedig a vezetést is megszerezték: Young végezhetett el szögletet a bal oldalról, Maguire pedig nagy erővel fejelte a jobb alsóba a labdát (0-1). A játékrész vége előtt megduplázhatták volna előnyüket a háromoroszlánosok, de Sterling hiába vihette Olsenre a labdát, a kapus el tudta ütni a játékszert, Sterling második próbálkozása pedig egy védőről pattant szögletre.

Csere nélkül folytatódott a játék, és nem sokon múlt a svéd egyenlítés: Berg fejesét ütötte ki nagy vetődés után a kapu bal oldala elől Pickford. Az angolok pedig góllal válaszoltak: a rosszul helyezkedő svéd védők üresen hagyták Allit, aki négy méterről üresen állva bólintott a kapuba (0-2). A svédek szépíthettek volna, Claesson lövését ütötte ki a jobb alsó elől Pickford, majd a kipattanót is tisztázták az angolok, de Anglia továbbjutásához nem férhetett kétség. A britek 1990 után jutottak ismét elődöntőbe világbajnokságon, és ha hátralevő két meccsükből egyet megnyernek, biztosan érmesként zárnak.

Svédország-Anglia 0-2 (Maguire 30., Alli 49.)

Továbbjutott: Anglia