Foci vb: A spanyolok és a portugálok is botlottak, a 93. percben dőlt el a csoportelsőség - videók

Foci vb: A spanyolok az utolsó pillanatban egyenlítettek Marokkó ellen, éppen akkor, amikor a portugálok gólt kaptak Irántól. Mivel mindkét meccs iksz lett, Spanyolország zárt az élen.
Budai László 2018. június 25., hétfő 22:06
Szerző: Budai László 2018. június 25., hétfő 22:06

Világbajnokság, B-csoport

Spanyolország-Marokkó 2-2 (Isco 19., Aspas 93., ill. Boutaïb 14., En-Nesyri 81.)

A B-csoport végeredménye: 1. Spanyolország 5 pont (6-5), 2. Portugália 5 pont (5-4), 3. Irán 4 pont (2-2), 4. Marokkó 1 pont (2-4)

Nagy meglepetésre a marokkóiak kerültek előnybe egy nagy spanyol védelmi hiba után. Iniesta passzolt Ramos felé a félpályánál, de nem értették meg egymást, így a labdára Boutaïb csapott le, aki rávezette De Geára a labdát, és 14 méterről, a kapus lábai között a kapuba gurított (0-1). A spanyolok azonban nem estek kétségbe, néhány perc múlva Iniesta javított, aki miután remek labdát kapott, ügyesen passzolt vissza az alapvonal közeléből Iscónak, ő pedig az ötösről a léc alá bombázott (1-1). Kis híján újabb csavar érkezett még az első félidőben, ugyanis Boutaïbnak volt egy újabb ziccere, hiába lőtt azonban közelről, De Gea ezúttal bravúrral hárított. A hosszabbításban pedig Costa tette bele a spiccét Iniesta passzába közel a kapuhoz, de a labda nem talált kaput.

A második félidő marokkói lehetőséggel indult: Boussoufa felé jött remek indítás, de De Gea jól jött ki a kapujából, és elütötte a labdát. Majd az 57. percben Amrabat bombázott 18-ról a felső léc és a jobboldali kapufa találkozásához. Azért a spanyolok is próbálkoztak: Isco például hat méterről fejelt remekül, de Saiss kifejelte a labdát a gólvonalról, majd Piqué bólintása ment centikkel mellé.

Spanyolország próbálkozott néhány kósza lövéssel, de nem volt túl aktív, ezt pedig megbüntették a marokkóiak: egy jobboldali szöglet után En-Nesyri fejelt 10 méterről tökéletesen a bal felsőbe (1-2). A 91. percben Aspas sarkazott pazar gólt az ötösről, de a játékvezető elsőre nem adta meg a találatot les miatt. Videóbírózás után azonban kiderült: nem volt les, így a spanyolok egyenlítettek (2-2).

Közben az irániak egy videóbírós 11-essel egyenlítettek Portugália ellen, így Spanyolország egy perc alatt a csoport élére került (több rúgott gólja miatt), így Ramosék játszhatnak az oroszokkal.

A gólok

Irán-Portugália 1-1 (Ansarifard 93. - 11-esből, ill. Quaresma 45.)

Joao Mário remek passzából Ronaldo hamar gólt szerezhetett volna, azonban az ötös bal sarka elől csak a kapusba tudta továbbítani a labdát. Alig negyedóra elteltével Raphael Guerreiro beadása után Beiranvand ejtette ki a labdát a kezéből, azonban Majid Hosseini segítségével menteni tudtak Ronaldo elől.

A 23. percben Azmoun passzolt Jahanbakhsh elé, de Rui Patrício résen volt és a kapujából kifutva hárítani tudott. Amikor szinte már mindenki elkönyvelte a 0-0-s félidei döntetlent, Adrien Silva passzából Ricardo Quaresma jobb külsővel, 18 méterről óriási gólt akasztott a jobb felső sarokba (0-1).

A fordulás után ismét a portugáloké volt a mérkőzés első helyzete. Az 50. percben Ronaldo tört előre és lökte el őt Saeid Ezatolahi a tizenhatoson belül, a játékvezető sípja néma maradt. A videóbírózás után végül büntetőt ítélt a bíró, a labda mögé Ronaldo állt, ám a bal sarok felé tartó, nem túlzottan erős lövését Beiranvand bravúrral hárította.

A 73. percben a csereként beálló Ghoddos centikkel lőtt a kapu mellé, míg a portugálok részéről André Silva bombázott fölé. A hajrában Ronaldo sorsa forgott kockán, hiszen a portugál klasszis lekönyökölte Pouraliganjit. Hosszas videóbírózás után a bíró csak sárga lappal figyelmeztette.

A 90. percben Taremi beadásából Azmoun fejesét kézzel blokkolták a portugálok, majd ismételten egy hosszabb videóbírózás után büntetőhöz jutott Irán. A tizenegyest Ansarifard értékesítette, sőt, alig fél perccel később Taremi kis híján megszerezte a vezetést csapatának (ami iráni továbbjutást, és a portugálok kiesését jelentette volna), ám az oldalhálót találta el, így maradt az 1-1-es döntetlen.

A portugálok így csoportmásodikok lettek, és a nyolcaddöntőben Uruguayjal játszanak majd.

A gólok

Tippeld meg Te is, ki lesz a vb legjobb játékosa és nyerj!

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.