MOSCOW, RUSSIA - JUNE 27: Paulinho of Brazil celebrates with teammates Neymar Jr and Gabriel Jesus after scoring his team's first goal during the 2018 FIFA World Cup Russia group E match between Serbia and Brazil at Spartak Stadium on June 27, 2018 in Moscow, Russia. (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Foci vb: A brazilok simán csoportelsők, Svájc is továbbjutott – videók

A világbajnokság E-csoportjának utolsó fordulójában Brazília az eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta.
Privacsek András 2018. június 27., szerda 21:53
Szerző: Privacsek András 2018. június 27., szerda 21:53

Szerbia - Brazília

1. félidő:

Ahogy az várható volt a brazilok kezdték jobban a meccset, de az első komoly helyzetre a 25. percig kellett várni, ekkor Neymar éles szögből leadott lövését kitolta a kapus. Nem sokkal később Jesus közeli próbálkozását blokkolták a védők. A 36. percben vezetést szerzett Brazília: Paulinho egy remek kiugratás után 12 méterről Stojkovic felett a kapuba emelt.

2. félidő:

A második félidő elején egy gyors kontra végén Neymar lőtt 12 méterről, de kissé kisodródva, Stojkovic azonban bravúrral védett. A játékrész közepén a szerbek nagyon szorongattak, de Milinkovic-Savic tekerése mellé ment, MItrovic közeli fejesét pedig megfogta Alisson. A 68. percben Thiago Silva 4 méteres fejesével eldőlt a meccs. A végén Neymarnak volt egy ziccere, a szerb kapus azonban hatalmasat védett.

E-csoport

Szerbia – Brazília 0-2 (Paulinho 36., Thiago Silva 68.)

A csoport végeredménye: 1. Brazília 7 pont, 2. Svájc 5, 3. Szerbia 3, 4. Costa Rica 1

Svájc - Costa Rica

1. félidő

Hiába kezdte sokkal jobban Costa Rica Svájc elleni csoportzáró mérkőzését, nem sikerült betalálnia a közép-amerikaiaknak: Borges lövését Sommer tolta a kapufára, majd kiütötte Oviedo lövését is, pár perccel később pedig Colindres remek lövése a felső lécről vágódott a gólvonal elé. Szép lassan kezdte átvenni az irányítást a svájci csapat, aminek meg is lett az eredménye: a 31. percben Lichsteiner beadásába Embolo fejelt bele, a labdát pedig Dzemaili lőtte a kapuba (1-0). A félidő hátralevő részében nagy helyzetek már nem alakultak ki, a svájciak egygólos előnnyel mehettek pihenőre.

2. félidő

Fordulás után egyenlített Costa Rica: Campbell szögletét Waston bólintotta a kapuba (1-1). A csereként beállt Drmic fejese a kapufáról jött ki, azonban egy kapáslövéssel a hajrában mégis ő juttatta vezetéshez Svájcot. A slusszpoén a végére maradt: a hosszabbításban büntetőt kapott Costa Rica,  amit Ruiz a felső lécre lőtt, a labda azonban Sommer fejéről a hálóba vágódott (2-2). A döntetlennek köszönhetően Costa Rica ponttal búcsúzott a világbajnokságtól, Svájc pedig másodikként jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba.

E-csoport

Svájc – Costa Rica 2-2 (Dzemaili 31., Drmic 89. ill. Waston 53., Sommer-öngól, 93.)

Tippelj a Brazília-Mexikó nyolcaddöntőre!