A videóbíró segítette győzelemhez a 12 év után a vb-n gólt szerző svédeket – videó

Tizenkét év után szerzett újra gólt a világbajnokságon Svédország, amely Andreas Granqvist büntetőjével győzött Dél-Korea ellen az F-csoportban.
Csakfoci Admin 2018. június 18., hétfő 15:51
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 18., hétfő 15:51

A kezdősípszó után némi meglepetésre a dél-koreaiak léptek fel kezdeményezőbben. Húsz perc után fordult a kocka, Marcus Berg sarokkal továbbította a labdát Andreas Granqvisthoz, ám a becsúszó Kim Younggwon becsúszva menteni tudott. Két perccel később ismét hatalmas helyzetet alakítottak ki a svédek, Marcus Berg közvetlenül közelről a kapusba rúgta a labdát. A 42. percben Son esett el Augustinsson mellett a tizenhatoson belül, de a bíró nem ítélt tizenegyest, ahogy Jang esetében sem, aki Toivonent borította fel, így a felek 0-0-s döntetlennel vonulhattak pihenőre.

A második játékrészben a svédek domináltak, előbb Ola Toivonen passzából Forsberg tüzelt fölé. A 63. percben Viktor Claessont vágták fel a tizenhatoson belül - a bíró elsőre nem ítélt büntetőt - majd némi késéssel, a videóbíró segítségével a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Andreas Granqvist állt, aki a bal alsóba gurította a labdát (1-0), amivel Svédország 12 év után rúgott újra gólt a vb-k történetében. A hajrában a dél-koreaiak minden erejüket mozgósítva becsülettel küzdöttek az egyenlítésért, főleg Hwang Heechan, aki a ráadás perceiben nyolc méterről mellé fejelt, és így maradt a kiszenvedett 1-0-s svéd győzelem.

A svédek a mostani győzelemmel, Mexikóhoz hasonlóan három ponttal az F-csoport élén állnak.

Világbajnokság, F-csoport:

Svédország-Dél-Korea 1-0 (Granqvist 65. - büntetőből)

Összefoglaló

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)