U21: Tengerentúli légiós is helyet kapott a keretben

A magyar U21-es válogatott novemberben Svédország és Ciprus ellen lép pályára Eb-selejtező mérkőzésen. Michael Boris szövetségi edző kihirdette az erre a két mérkőzésre készülő keretet.
admin 2017. október 31., kedd 15:19
A magyar U21-es válogatott novemberben Svédország és Ciprus ellen lép pályára Eb-selejtező mérkőzésen. Michael Boris szövetségi edző kihirdette az erre a két mérkőzésre készülő keretet.
Szerző: admin 2017. október 31., kedd 15:19

Jelen pillanatban két kör után négy ponttal állnak a magyar fiatalok selejtezőcsoportjukban, miután hazai pályán 2-1-re megvertük Máltát, majd döntetlent játszottunk Törökországgal. Az igazi erőpróba most jön, hiszen a svédek korosztályos csapata 2015-ben megnyerte az Európa-bajnokságot.

Michael Boris keretéből kiderül, hogy a szövetségi edző két olyan játékost is behívott az együttesbe, aki még nem játszott a selejtezősorozatban. Az egyikük az 1999-es születésű Bese Balázs, míg másik futballista a tengerentúlon szereplő Sallói Dániel.

A magyar korosztályos csapat a svédek ellen november 10-én 17 órakor lép pályára a Szusza Ferenc Stadionban, míg a ciprusiak elleni idegenbeli találkozóra november 14-én kerül sor.

A magyar U21-es válogatott kerete

Kapusok:

Demjén Patrik (MTK Budapest)
Bese Balázs (Budaörs)
Horváth Dániel (Csákvár)

Védők:

Lenzsér Bence (Paksi FC)
Polgár Kristóf (Szombathelyi Swietelsky Haladás)
Kecskés Ákos (Termalica)
Hegedűs János (Puskás Akadémia)
Pávkovics Bence (Újpest FC)
Tóth Bence (Videoton FC)
Spandler Csaba (Puskás Akadémia)

Középpályások:

Szivacski Donát (Vasas)
Katona Máté (MTK Budapest)
Csernik Kornél (Ferencváros)
Vida Máté (Vasas)
Haris Attila (Balmazújváros)
Szalai Attila (Mezőkövesd)
Gergényi Bence (Budapest Honvéd)
Szoboszlai Dominik (Liefering)
Tóth Máté (Szombathelyi Swietelsky Haladás)
Gazdag Dániel (Budapest Honvéd)
Zsótér Donát (Újpest FC)

Támadók:

Bíró Bence (Guimares)
Korozmán Kevin (MTK Budapest)
Sallói Dániel (Sporting Kansas City)
Kundrák Norbert (Ferencváros)

Átigazolások
Légiósok
Pászka nyitott külföldre
A Csíkszeredát erősítő Pászka Lóránd így beszélt közeljövőjéről: "Szeretnék közel lenni a családomhoz, de ha a foci úgy adja, akkor nincs ellenemre a külföldi váltás sem." (fradi.hu)
Légiósok
Kovács céljai
Kovács Bendegúz következő célja, hogy az AZ második csapatában kezdő tudjon lenni, és minél többet eddzen a felnőttekkel. A hétvégén először került be az élvonalbeli együttes meccskeretébe. (NSO)
Légiósok
Sallai újabb kérői
Török sajtóhírek szerint Sallai Roland iránt egyre nagyobb az érdeklődés - már a Bundesligából is keresik.
Tovább az összes átigazoláshoz