Putyin közbenjárásával oroszként utazhat az Eb-re a német focista

Roman Neustadter, a német Schalke 28 esztendős védője megkapta orosz útlevelét, így nincs adminisztratív akadálya, hogy szerepeljen a június 10-én kezdődő franciaországi Európa-bajnokságon az orosz labdarúgó-válogatottban.
Szerkesztő 2016. június 1., szerda 14:59
Roman Neustadter, a német Schalke 28 esztendős védője megkapta orosz útlevelét, így nincs adminisztratív akadálya, hogy szerepeljen a június 10-én kezdődő franciaországi Európa-bajnokságon az orosz labdarúgó-válogatottban.
Szerző: Szerkesztő 2016. június 1., szerda 14:59

A barátságos mérkőzéseken korábban kétszer a német válogatottban is szóhoz jutott Roman Neustadter a Szovjetunióban, a mostani Ukrajna területén, Dnyipropetrovszkban született, s kisgyermekként költözött át családjával Németországba. Apja ismert szovjet labdarúgó volt, aki légiósként többek között a Karlsruhe és a Mainz csapataiban futballozott.

Neustadter hivatalosan a múlt héten lett orosz állampolgár, miután Vlagyimir Putyin államfő aláírta az erről rendelkező dokumentumokat. Útlevelét Bonnban vette át.

A 2018-as világbajnokságnak otthont adó Oroszország válogatottja a B csoportban szerepel majd a franciaországi Eb-n Anglia, Wales és Szlovákia együtteseinek társaságában. (MTI)

 

Neked ajánljuk
Átigazolások
Visszatért
László Csaba újra a padon
László Csaba visszatért a Sepsi OSK kispadjára - egyelőre az idény végéig.
Szolnok
Változások a 11-0 után
Horváth Csaba és segítője Ulvicki Attila távozik a NB III-as csapat éléről, de maradnak a klubnál. A Tisza Kálmán-Lengyel Béla játékos-edző páros vette át a helyüket.
Sepsi
László Csaba lehet az edző
Az idény végéig László Csaba lehet a román élvonal 14., kieséses osztályozós helyén álló Sepsi új vezetőedzője. Mellette Kulcsár László felelne a csapat felkészítéséért. (NSO)
Tovább az összes átigazoláshoz